El: elszórakozta előnyét, de nyert a Milan, Kádárék fordítottak

2017.09.28. 23:02
André Silva két csoportmeccsen négy gólnál tart (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában a Milan hazai pályán előbb elszórakozta kétgólos előnyét a HNK Rijekával szemben, majd a 94. percben csak megszerezte a győzelmet. Szintén 3–2-re nyert Kádár Tamás csapata, az első félidőben még kétgólos hátrányban lévő Dinamo Kijev a Partizan vendégeként.

A milánói meccs felvezetése a horvát szurkolók balhézásáról szólt, mintegy 5000-en randalíroztak a városban, és a mérkőzés során is igyekeztek többször felhívni magukra a figyelmet. Ami a játékot illeti, a Milan a Bécsben triplázó André Silva egyéni akciójával szerzett vezetést az első negyedóra végén, majd a fordulást követően Bonucci reflexmozdulata után Musacchio is eredményes volt (2–0).

A hajrában a semmiből lett rendkívül izgalmas a találkozó, előbb Bonucci (és Donnarumma) hibáját Acosty használta ki, majd Romagnoli addig szerencsétlenkedett, amíg kirúgás helyett egy büntetőt hozott össze, és bár a Milan kapusa érezte az irányt, Elez lövése becsorgott (2–2).

A végszó viszont ismét a hazaiaké volt, Borini passza után Cutrone szerzett akrobatikus gólt a lefújás előtt pillanatokkal (3–2).

Milan–Rijeka 3–2

Az első félidő nem Kádár Tamás(ék)ról szólt a Partizan–Dinamo Kijev összecsapáson, a válogatott védő sem állt a helyzet magaslatán a belgrádi góloknál. A második játékrész viszont már lényegesen jobban alakult az ukránok számára, megfordították a meccset (2–3)!

Nem úgy indult, hogy nyer a Dinamo!

A sérült Szalai Ádám nélkül felálló Hoffenheim hiába szerzett gólt már a második percben, a Ludogorec a második félidőben fordított (2–1), így a német csapatok pont nélkül maradtak a héten a nemzetközi porondon!

A Hoffenheim tette teljessé a németek terített betlijét

Wayne Rooney álmodni sem tudott volna könnyebb gólról, mint amilyet az Apollon Limassol ellen szerzett: a vendégek kapusa és a jobbhátvédje addig passzolgatott, amíg a támadó az üres kapuval szemben találta magát a labdával... Más kérdés, hogy az Everton végül így sem tudott nyerni, a ciprusiak az utolsó percekben mentettek pontot (2–2).

Nem tudott nyerni az Everton

A korábban az Interben, a Newcastle-ben és az Atlético Madridban is játszó Emre Belözoglu parádés szabadrúgásgóllal jelentkezett az Istanbul Basaksehir Braga elleni meccsén, de a portugál házigazda így is nyerni tudott (2–1).

Nehéz lenne azt állítani, hogy Manuel Fernandes bealudt volna a Lokomotiv Moszkva Zlín elleni El-mérkőzésén: a korábban a Benficát, az Evertont és a Valenciát is megjáró portugál középpályás ugyanis a 17. percben már három gólnál tartott! Újabb gól ezt követően már nem is esett, a vége 3–0.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Asztana–Slavia Praha 1–1 (Tomasov 42., ill. Ngadeu-Ngadjui 18.)

(Sowe 65., ill. Assalé 72.)
Partizan Beograd–Dinamo Kijev 2–3 (Ozsegovics 34., Tawamba 42., ill. Junior Moraes 54., 84. – az elsőt 11-esből, Bujalszkij 68.)