nemzetisport.hu 2017.06.19 12:58 Frissítve: 2017.07.14 14:06

Európa-liga: máltai, izraeli és lett ellenfelet kaptak a magyarok

Nyonban 13 órától rendezték meg az Európa-liga első, majd második selejtezőkörének sorsolását. A magyar csapatok közül a Videoton a máltai Balzant, a Ferencváros a lett Jelgavát kapta, a Vasas pedig – a Honvédhoz hasonlóan – izraeli csapattal kezd.

Jelgava, Beitar, Balzan – a három ellenfél várja a magyar klubokat

 

 
EURÓPA-LIGA 2017–2018, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR
Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Vasas (magyar)
Ferencváros (magyar)
–Jelgava (lett)
Videoton (magyar)–Balzan (máltai)
Trencín (szlovák)–Torpedo Kutaisi (grúz)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Tirana (albán)
Dacia Chisinau (moldovai)–Shkëndija (macedón)
Sirak (örmény)–Gorica (szlovén)
Mladoszt Lucsani (szerb)–Inter Baki (azeri)
Lech Poznan (lengyel)–Peliszter (macedón)
Kajrat Almati (kazah)–Atlantas (litván)
Levszki Szófia (bolgár)–Szutjeszka (montenegrói)
Zirä (azeri)–Differdange (luxemburgi)
Csihura Szacshere (grúz)–Altach (osztrák)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Gandzasar (örmény)
CSZKA Szófia (bolgár)–Irtis Pavlodar (kazah)
Vojvodina (szerb)–Ruzomberok (szlovák)
Fola Esch (luxemburgi)–Milsami Orhei (moldovai)
Ordabaszi (kazah)–Siroki Brijeg (bosnyák)
Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Dinamo Batumi (grúz)
Slovan Bratislava (szlovák)–Pjunik (örmény)
Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár)
AEL Limassol (ciprusi)–St Joseph's (gibraltári)
Crvena zvezda (szerb)–Floriana (máltai)
Zeljeznicar (bosnyák)–Zeta (montenegrói)
Rabotnicski (macedón)–Tre Penne (San Marinó-i)
UE Santa Coloma (andorrai)–Osijek (horvát)
Skënderbeu (albán)–Sant Julia (andorrai)
Valletta (máltai)–Folgore (San Marinó-i)
AEK Larnaca (ciprusi)–Lincoln (gibraltári)
Rangers (skót)–Progres Niederkorn (luxemburgi)
Zaria Balti (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák)
Haugesund (norvég)–Coleraine (északír)
Ventspils (lett)–Valur Reykjavík (izlandi)
Midtjylland (dán)–Derry City (ír)
Domzale (szlovén)–Flora Tallinn (észt)
Bala Town (walesi)–Vaduz (liechtensteini)
Stjarnan (izlandi)–Shamrock Rovers (ír)
St Johnstone (skót)–Trakai (litván)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–NSÍ Runavík (feröeri)
Crusaders (északír)–Liepaja (lett)
VPS Vaasa (finn)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)–Pristina (koszovói)
Odd (norvég)–Ballymena United (északír)
Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)–HJK Helsinki (finn)
AIK (svéd)–KÍ Klaksvík (feröeri)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Suduva (litván)
Lyngby (dán)–Bangor City (walesi)
Levadia Tallinn (észt)–Cork City (ír)
SJK Seinäjoki (finn)–KR Reykjavík (izlandi)
Az első mérkőzéseket június 29-én, a visszavágókat július 6-án rendezik meg.

2. SELEJTEZŐKÖR
Partizani (albán)/Botev Plovdiv (bolgár)Beitar Jeruzsálem (izraeli)/Vasas (magyar)
Nomme Kalju (észt)/B36 Tórshavn (feröeri)–Videoton (magyar)/Balzan (máltai)
Ferencváros (magyar)/
Jelgava (lett)–Midtjylland (dán)/Derry City (ír)
Apollon Limassol (ciprusi)–Zaria Balti (moldovai)/FK Sarajevo (bosnyák)
Slovan Bratislava (szlovák)/Pjunik (örmény)–Lyngby (dán)/Bangor City (walesi)
Stjarnan (izlandi)/Shamrock Rovers (ír)–Mladá Boleslav (cseh)
Zeljeznicar (bosnyák)/Zeta (montenegrói)–AIK (svéd)/KÍ Klaksvík (feröeri)
AEK Larnaca (ciprusi)/Lincoln (gibraltári)–Levadia Tallinn (észt)/Cork City (ír)
Kajrat Almati (kazah)/Atlantas (litván)–Skënderbeu (albán)/Sant Julia (andorrai)
Panioniosz (görög)–Sirak (örmény)/Gorica (szlovén)
Zirä (azeri)/Differdange (luxemburgi)–Astra Giurgiu (román)
Haugesund (norvég)/Coleraine (északír)–Lech Poznan (lengyel)/Peliszter (macedón)
Bröndby (dán)–VPS Vaasa (finn)/Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)/Prishtina (koszovói)–St Johnstone (skót)/Trakai (litván)
Östersunds FK (svéd)–Galatasaray (török)
Gabala (azeri)–Jagiellonia Bialystok (lengyel)/Dinamo Batumi (grúz)
Bala Town (walesi)/Vaduz (liechtensteini)–Odd (norvég)/Ballymena United (északír)

AZ EL NYÁRI KULCSDÁTUMAI
Június 19: a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
Június 29.:
selejtező, 1. forduló, odavágók
Július 6.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 13.: selejtező, 2. forduló, odavágók
Július 14.: a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 20.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Július 27.: selejtező, 3. forduló, odavágók
Augusztus 3.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 4.: a playoffkör sorsolása
Augusztus 17.: playoffkör, odavágók
Augusztus 24.: playoffkör, visszavágók
Augusztus 25.: a csoportkör sorsolása
A sorozat döntőjét 2018. május 16-án Lyonban (Décines-Charpieu, Parc Olympique Lyonnais) rendezik meg.

13.32 A második körben ezek a csapatok csatlakoznak a továbbjutókhoz: Galatasaray (török), Astra Giurgiu (román), Hajduk Split (horvát), Apollon Limassol (ciprusi), Mladá Boleslav (cseh), Luzern (svájci), Bröndby (dán), Gabala (azeri), Aberdeen (skót), Utrecht (holland), Sturm Graz (osztrák), Panioniosz (görög), Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli), Dinamo Breszt (fehérorosz), Östersund (svéd), Brann (norvég).

13.13  Egy óra szünet jön a második selejtezőkör húzásáig.

13.11 Az 1. és a 10. maradt, a Videoton a máltai Balzant fogadja.

13.10 A négyesek a hatosokat. A Ferencváros a lett Jelgavát kapta.

13.08 Az ötösök a heteseket fogadják az első meccsen.

13.07 A nyolcasok a hármasokkal csapnak össze.

13.06 A kettest húzták először, otthon fogadják a kettesek a kilenceseket kapták, Beitar Jeruzsálem–Vasas lesz tehát.

13.05 Minden csapathoz rendeltek egy számot, a kiemeltek 1–5, a nem kiemeltek 6–10 között. A Videotoné az 1, a Fradié a 4, a Vasasé a 9. Nem egyesével húznak, hanem mind a 10 csoportban ugyanazok a párok lesznek.

13.00 100 csapat várja, hogy megtudja, ki ellen kezd az 1. körben.

ELŐZMÉNYEK

A kiemelt VIDEOTON lehetséges ellenfelei: Dinamo Batumi (grúz), Pjunik (örmény), Partizani Tirana (albán), Siroki Brijeg (bosnyák), Balzan (máltai)

A kiemelt FERENCVÁROS lehetséges ellenfelei: Jelgava (lett), B36 Tórshavn (feröeri), Connah's Quay Nomads (walesi), Ballymena United (északír), FC Prishtina (koszovói)

A nem kiemelt VASAS lehetséges ellenfelei: Mladoszt Podgorica (montenegrói), Beitar Jeruzsálem (izraeli), Milsami Orhei (moldovai), CSZKA Szófia (bolgár), Vojvodina (szerb)

A magyar csapatok a selejtező első fordulójában kezdenek.

EL-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT
KIEMELTEK
Trencín (szlovák)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Inter Baki (azeri)
Dacia Chisinau (moldovai)
Sirak (örmény)
NEM KIEMELTEK
Shkëndija (macedón)
Gorica (szlovén)
Mladoszt Lucsani (szerb)
Tirana (albán)
Torpedo Kutaisi (grúz)

2. CSOPORT
KIEMELTEK
Lech Poznan (lengyel)
Kajrat Almati (kazah)
Altach (osztrák)
Levszki Szófia (bolgár)
Zirä (azeri)

NEM KIEMELTEK
Szutjeszka (montenegrói)
Differdange (luxemburgi)
Csihura Szacshere (grúz)
Atlantas (litván)
Peliszter (macedón)

3. CSOPORT
KIEMELTEK
Mladoszt Podgorica (montenegrói)
Beitar Jeruzsálem (izraeli)
Milsami Orhei (moldovai)
CSZKA Szófia (bolgár)
Vojvodina (szerb)

NEM KIEMELTEK
Irtis Pavlodar (kazah)
Ruzomberok (szlovák)
Fola Esch (luxemburgi)
Vasas (magyar)
Gandzasar (örmény)

4. CSOPORT
KIEMELTEK
Videoton (magyar)
Ordabaszi (kazah)
Botev Plovdiv (bolgár)
Jagiellonia Bialystok (lengyel)
Slovan Bratislava (szlovák)

NEM KIEMELTEK
Dinamo Batumi (grúz)
Pjunik (örmény)
Partizani (albán)
Siroki Brijeg (bosnyák)
Balzan (máltai)

5. CSOPORT
KIEMELTEK
AEL Limassol (ciprusi)
Crvena zvezda (szerb)
Osijek (horvát)
Zeljeznicar (bosnyák)
Rabotnicski (macedón)

NEM KIEMELTEK
Zeta (montenegrói)
Tre Penne (San Marinó-i)
UE Santa Coloma (andorrai)
Floriana (máltai)
St Joseph's (gibraltári)

6. CSOPORT
KIEMELTEK
Skënderbeu (albán)
Valletta (máltai)
FK Sarajevo (bosnyák)
AEK Larnaca (ciprusi)
Rangers (skót)

NEM KIEMELTEK
Lincoln (gibraltári)
Progres Niederkorn (luxemburgi)
Zaria Balti (moldovai)
Folgore (San Marinó-i)
Sant Julia (andorrai)

7. CSOPORT
KIEMELTEK
Haugesund (norvég)
Ventspils (lett)
Vaduz (liechtensteini)
Midtjylland (dán)
Domzale (szlovén)

NEM KIEMELTEK
Derry City (ír)
Flora Tallinn (észt)
Bala Town (walesi)
Valur Reykjavík (izlandi)
Coleraine (északír)

8. CSOPORT
KIEMELTEK
Stjarnan (izlandi)
St Johnstone (skót)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
Dinamo Minszk (fehérorosz)
Crusaders (északír)

NEM KIEMELTEK
NSÍ Runavík (feröeri)
Liepaja (lett)
VPS Vaasa (finn)
Trakai (litván)
Shamrock Rovers (ír)

9. CSOPORT
KIEMELTEK
IFK Norrköping (svéd)
Odd (norvég)
HJK Helsinki (finn)
Ferencváros (magyar)
Nomme Kalju (észt)

NEM KIEMELTEK
Jelgava (lett)
B36 Tórshavn (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)
Ballymena United (északír)
Prishtina (koszovói)

10. CSOPORT
KIEMELTEK
AIK (svéd)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
KR Reykjavík (izlandi)
Lyngby (dán)
Levadia Tallinn (észt)

NEM KIEMELTEK
Bangor City (walesi)
Cork City (ír)
SJK Seinäjoki (finn)
Suduva (litván)
KÍ Klaksvík (feröeri)

A 2. SELEJTEZŐKÖRBEN CSATLAKOZÓ CSAPATOK
Galatasaray (török)
Astra Giurgiu (román)
Hajduk Split (horvát)
Apollon Limassol (ciprusi)
Mladá Boleslav (cseh)
Luzern (svájci)
Bröndby (dán)
Gabala (azeri)
Aberdeen (skót)
Utrecht (holland)
Sturm Graz (osztrák)
Panioniosz (görög)
Bnei Yehuda Tel-Aviv (izraeli)
Dinamo Breszt (fehérorosz)
Östersund (svéd)
Brann (norvég)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.08.18 10:01:47

Európa-liga nemzetisport.hu

Szorult helyzetben volt, még időben érkezett a segítség az Everton-meccsen.

2017.08.17 20:46:06

Európa-liga BABJÁK BENCE/PIETSCH TIBOR

Nem született gól Belgrádban a zárt kapuk mögötti mérkőzésen, a felcsúti csata dönt a továbbjutásról.

2017.08.04 08:05:07

Európa-liga nemzetisport.hu

Magyar kupacsapat játékosát az elmúlt hat szezonban 18 (!) alkalommal állították ki.

2017.08.17 00:03:07

Európa-liga THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A Partizan értéke 18.95 millió euró, a mieinké 12.65 millió.

2017.08.16 07:37:42

Európa-liga PIETSCH TIBOR

A Videoton védője abban bízik, hogy a magyar védelem nem gyengébb, mint a szerb támadósor.