El: Fogalmam sincs, hol volt a balhátvédem – Klopp

2016.04.29. 09:21
A Villarreal a hosszabbításban szerezte a győztes gólt a Liverpool ellen (Fotó: Reuters)
Csütörtökön lejátszották a labdarúgó Európa-liga elődöntőinek első mérkőzéseit. A címvédő Sevilla idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Sahtar Doneckkel, míg a Liverpool az utolsó pillanatokban kapott góllal 1–0-s vereséget szenvedett a Villarreal otthonában. A „vörösöket” irányító Jürgen Klopp úgy véli, játékosai csak egy nagy hibát követtek el a meccsen – igaz, abból gólt kaptak.

A Villarreal győztes gólját a 92. percben Adrián López szerezte, aki szépen felépített támadás végén passzolt az üres kapuba. A találatot Denis Suárez készítette elő, aki ebben a szezonban már hét gólpasszt jegyzett az Európa-ligában, amivel egyrészt vezeti a vonatkozó rangsort, másrészt már csak egy asszisztra van attól, hogy beállítsa a brazil Diego 2011–2012-es idényben felállított rekordját.

VILLARREAL–LIVERPOOL 1–0

„Természetesen nem vagyok boldog, hogy az utolsó másodpercekben gólt kaptunk. Nem tölt el jó érzésekkel, hogy a kilencvenkettedik percben lekontráztak minket, de még csak a párharc első meccsén vagyunk túl. Egygólos hátrányba kerültünk, ám a jövő héten a Villarreal érkezik az Anfieldre, ahol tudjuk, mennyire erősek vagyunk” – mondta Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere, aki visszaemlékezett Adrián góljára.

„Ha elegendő mennyiségű játékosunk lett volna a tizenhatoson belül, nincs probléma. Beívelték a labdát Kolo Touré mögé, nem tudom, hol volt a balhátvédünk. Egyetlen nagy hibát követtünk el a meccsen, amit kihasználtak” – bosszankodott a német szakember.

Az előző öt alkalommal, amikor egy csapat idegenben 1–0-s vereséget szenvedett az UEFA-kupa vagy az Európa-liga elődöntőjének első felvonásán, négyszer sikerült megfordítania a párharcot. Az egyetlen kivétel épp a Liverpool, amely a 2009–2010-es szezonban saját közönsége előtt hosszabbítás után csak 2–1-re verte meg a későbbi győztes Atlético Madridot.

A másik ágon a címvédő Sevilla a gólt és gólpasszt jegyző Kévin Gameiro vezérletével 2–2-es döntetlent játszott a Sahtar Doneck vendégeként, tehát bizakodva várhatja a visszavágót. Az első meccsek alakulása után kijelenthető, mindkét spanyol csapatnak reális az esélye a továbbjutásra, és ugyanez elmondható a Bajnokok Ligájára is, amelyben a Real Madrid és az Atlético Madrid van még talpon.

SAHTAR DONECK–SEVILLA 2–2

Legutóbb az 1989–1990-es idényben fordult elő, hogy egy nemzet négy csapatot adjon az európai kupák döntőibe, de akkor még három sorozatban versenyeztek a csapatok. A BEK-döntőben a Milan 1–0-ra legyőzte a Benficát, az UEFA-kupában a Juventus 3–1-es összesítéssel múlta felül a Fiorentinát, míg a KEK-ben a Sampdoria hosszabbítás után verte meg (2–0) az Anderlechtet. Tehát mind a három trófeát olasz csapat hódította el.

Csütörtökön a spanyolok tettek újabb lépést a duplázás felé.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

Sahtar Doneck–Sevilla 2–2 (Marlos 23., Sztepanenko 36., ill. Vitolo 6., Gameiro 82. – 11-esből)
Villarreal–Liverpool 1–0 (A. López 92.)