A Sevilla tíz perc alatt döntött, a Dortmund Londonban is nyert

2016.03.17. 23:11
Adil Rami szalutált, a Sevilla tovább robog a címvédés felé (Fotó: Action Images)
A Dortmund idegenben is legyőzte a Tottenhamet a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján, a címvédő Sevilla tíz perc alatt padlóra küldte a Baselt; a Braga a Fenerbahcét, a Sahtar Doneck az Anderlechtet búcsúztatta.
PÉNTEKEN SORSOLÁS

A negyeddöntőbe jutó csapatok: Sparta Praha (cseh), Villarreal (spanyol), Athletic Bilbao (spanyol), Sahtar Doneck (ukrán), Braga (portugál), Liverpool (angol), Sevilla (spanyol), Borussia Dortmund (német)

Sorsolás: Nyon, március 18., péntek (13.00, tv: Eurosport1, DIGI Sport1)

SEVILLA (spanyol)–BASEL (svájci) 3–0
Az idegenbeli 0–0 után akár körömrágós este is várhatott volna a Sevilla-szurkolókra, ám kedvenceik az első félidő végén lerendezték a párharcot. A 35. percben Adil Rami szöglet után volt eredményes, majd közvetlenül a szünet előtt Kévin Gameiro duplázott két perc alatt.

TOTTENHAM (angol)–DORTMUND (német) 1–2
A németek kényelmes helyzetből várhatták a visszavágót, ráadásul Pierre-Emerick Aubameyang távoli gólja után összesítésbe már négy volt az előnyük. Ekkor már végképp biztossá vált, innen nem lehet visszaút a Spurs számára. A 71. percben ismét villant Aubameyang, lövése után Hugo Lloris kezéről került be a labda a hálóba. Minden sorozatot figyelembe véve ez már a 35. gólja volt a szezonban. A londoniak erejéből csak a szépítő gólra futotta, a Dortmund kettős győzelemmel ment tovább.

BRAGA (portugál)–FENERBAHCE (török) 4–1
Az első félidőben mindkét csapat egyszer találta el a kaput, mindkettőből gól lett. Utóbbinak, a Fenerbahce által szerzettnek volt nagyobb a jelentősége, hiszen ezután a Bragának már legalább kétszer kellett betalálnia.

Az újabb fordulat a második félidő közepén jött, amikor Mehmet Topal megkapta második sárga lapját, az által összehozott büntetőt pedig Josué gólra váltotta. Öt perc múlva a szerb Nikola Sztoiljkovics is eredményes volt a Bragából, így máris a portugál gárda állt továbbjutásra. A kegyelemdöfést Rafa Silva vitte be, a kiesést nehezen viselő török csapatból pedig még a gólszerző Alper Potukot, valamint Volkan Sent is kiállították.

ANDERLECHT (belga)–SAHTAR DONECK (ukrán) 0–1
Az Anderlecht ugyan veretlen maradt a megelőző hat európai kupameccsén hazai környezetben, de ezeken csak egyszer született olyan eredmény, amely most továbbjutást ért volna a Sahtar ellen. Az ukránok történetük 200. kupatalálkozóján jól őrizték előnyüket, sőt slusszpoénként a 93. percben még a győzelmet is besöpörték (a csereként beálló Eduardo második labdaérintéséből szerzett gólt).

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

Anderlecht (belga)–Sahtar Doneck (ukrán) 0–1 (Eduardo da Silva 93.)
Továbbjutott: a Sahtar Doneck, 4–1-es összesítéssel
Sevilla (spanyol)–Basel (svájci) 3–0 (Rami 35., Gameiro 44., 45.)
Továbbjutott:
a Sevilla, 3–0-s összesítéssel
Manchester United (angol)–Liverpool (angol) 1–1 (Martial 31. – 11-esből, ill. Coutinho 45.)
Továbbjutott: a Liverpool, 3–1-es összesítéssel
Tottenham (angol)–Borussia Dortmund (német) 1–2 (Szon Heung Min 74., ill. Aubameyang 24., 71.)

Továbbjutott: a Borussia Dortmund, 5–1-es összesítéssel
Braga (portugál)–Fenerbahce (török) 4–1 (Hasszan 11., Josué 67. – 11-esből, Sztoiljkovics 74., Rafa Silva 83., ill. Potuk 45+3.)
Továbbjutott: a Braga, 4–2-es összesítéssel

MAI EL-GÓLOK VIDEÓN ITT!

EL-ADATBANK ITT!

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen (német)–Villarreal (spanyol) 0–0
Továbbjutott: a Villarreal, 2–0-s összesítéssel
Valencia (spanyol)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–1 (Santi Mina 13., Ad. Santos 37., ill. Aduriz 76.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, 2–2-vel, idegenben szerzett találattal
Lazio (olasz)–Sparta Praha (cseh) 0–3 (Dockal 10., Krejcí 12., Julis 44.)
Továbbjutott: a Sparta Praha, 4–1-es összesítéssel