Helyezés Forduló
Getafe CF
Sporting Gijón
La Liga: az új idényben öt madridi csapat lesz az élvonalban!

A Rayo Vallecano hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Lugót a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság utolsó előtti, 41. fordulójában, így az Huesca után a madridi együttes is biztossá tette a feljutását az élvonalba. A La Liga következő kiírásában így rekordot jelentő öt fővárosi csapat szerepelhet.

La Liga: a Villarrealból igazolt válogatott játékost az Atlético

Rodri, a spanyol élvonalbeli Villarreal 21 éves labdarúgója a bajnoki ezüstérmes és Európa-liga-győztes Atlético Madridba szerződik.

Barca: a középpályás már kiürítette öltözőszekrényét – sajtóhír

Szinte biztosan távozik a spanyol bajnok és kupagyőztes FC Barcelonától André Gomes, a katalánok Európa-bajnok labdarúgója.

La Liga: az 58 éves klub először jutott fel az élvonalba!

Az SD Huesca idegenben 2–0-ra legyőzte a Lugót a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság 40. fordulójában, ezzel két körrel a zárás előtt biztossá tette a feljutását az élvonalba. Az 1960-ban alapított aragóniai klub a következő szezonban fennállása során először szerepelhet a La Ligában.