Félidő: 1-0
Európa Liga-selejtező, 2. forduló visszavágók
kezdőcsapatok
  • A Zeljeznicar teljesen megérdemelten lépett tovább a harmadik körbe.
  • Odahaza egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros a Zeljeznicar ellen, majd a boszniai visszavágón 2–0-ra kikapott a magyar csapat a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörében.
  • 90
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
  • 90
    KEGYELEMDÖFÉS! Antolovic kapus hatalmas kirúgása után Ognjen Djelmic otthagyja a védőket, és az ötös elől jobbal a jobb alsóba lő, három védő mögül. 2–0!
  • Négy perc a ráadás.
  • 89
    Radó kisodródott helyzetből a léc fölé fejeli Dilaver jobb oldali beadását.
  • 86
    Joco Stokic be, Kokot le.
  • 84
    Gera Zoltán odarúg Memijának, sárga és hosszas ápolás.
  • 83
    Radó szabálytalan a jobbon, a szabadrúgást Bogdanovic az ötös elől a jobb sarok mellé fejeli!
  • 81
    Gyömbér szereli szépen a jobbon Bajicot, a szöglet itt is a bekkeké.
  • 80
    Sesták távoli jobbosa elcsorog a jobb alsó mellett.
  • 78
    Lamah belekap Dilaver távoli lövésébe a 16-oson belül, de így is éppen a kapushoz tart a labda.
  • 75
    Gera! Jobbal a lécre lövi a labdát! Majdnem beakadt a jobb felsőbe a lövés, de csak majdnem.
  • 75
    Blagojevic felvágja a 16-os előterében Gerát, szabadrúgás jó 25-ről.
  • A Zeljeznicar három neveltje játszott a 2014-es világbajnokságon, Edin Dzeko, Edin Visca és Avdija Vrsajevic. A csapat meccsrekordere az 1972-es bajnokcsapat védője, Blagoje Bratic (343 hivatalos mérkőzés), a gólrekorder Dzelaludin Muhamerovic és Josup Bukal (127-127 gól tétmérkőzésen). Mindhárom klublegenda volt edzője is a Zeljónak.
  • 74
    Busai és Lamah is lőhetne, ha le tudná kezelni a labdát a 16-oson belül.
  • 72
    Damir Sadikovic lemegy, Dzenis Beganovic be. Ő döntötte el az odavágót.
  • 70
    Bajicot hordágyban kell levinni, tulajdonképpen azért, mert elfutott mellett Somália.
  • A rémálom folytatódik?
  • 67
    Radó jobb oldali beadása igen magas Busainak.
  • 67
    Ez is kimarad! Gera jobb oldali beadását Busai és Lamah sem éri el, de jő Leandro, és ballal az égbe lő az ötös bal sarka elől.
  • Jóllehet abban a párharcban végül alulmaradt (2–2, 1–2), örökre emlékezetes marad, ahogy pokoli csatában, Kű Lajos hathatós segítségével bejutott az UEFA-kupa elődöntőjébe.
  • S a rémálom folytatódott! A lelkes hazaiak megszerezték a vezetést, összesítésben már 3–1 volt – oda. Kész szerencse, hogy egy perccel később Kű Lajos egyenlített, és a gólja mintha visszavetette volna a „jugókat”. A második félidőben Branikovits László is betalált, így következhetett a hosszabbítás, majd mivel ott sem esett döntés, jöttek a tizenegyesek. A továbbjutást érő ötödiket Kű Lajos belőtte – a Fradi a döntőbe jutásért játszhatott az angol Wolverhampton Wanderers ellen!
  • Kellemes és kellemetlen emlékeket is őrizhet a Ferencváros bosnyák ellenfeléről, a Zeljeznicar csapatáról. A két klub ez idáig kétszer mérte össze erejét a nemzetközi kupaporondon, és egészen 1972 tavaszáig kell visszamennünk az időben, hogy lássuk, nem szabad félvállról venni a szarajevói felet.
  • 60
    Radó beadása teljesen céltalan.
  • 58
    Böde le, Busai Attila be. Két gólt kell lőnünk a továbbjutáshoz, és Busai igazi kupaspecialista.
  • 57
    Enis Sadikovic be, a gólpasszadó Hadziahmetovic le.
  • 54
    Antolovic lábbal is magabiztos, Radó elől ment a 16-os jobb oldalán kívül.
  • 52
    Radó szöglete is a kapus kezébe tart. Azért van, ami nem változik.
  • 51
    Memija szereli a balon Radót, Leandro dob, Böde bead, blokk. Szöglet, tolongás, Böde az első számú bosnyák célpont. Játékvezetői intés neki és Bogdanovicnak is.
  • 49
    Kokot és Gera ismét kakaskodik, Sadikovic meg fogja a fejét, Nalepa lökte el.
  • 49
    Radó András kap sárgát, lerántotta a felfutó védőt, Memiját.
  • 46
    FOLYTATJUK!
  • A csapatok az UEFA-kupa negyeddöntőjében csaptak össze, s ahogy a mostani, a negyvenhárom évvel ezelőtti párharc első mérkőzését is Budapesten  játszották. Az akkori jugoszláv együttes némi meglepetésre a Népstadionban 2–1-re  legyőzte a Fradit (a zöld-fehérek gólját Albert Flórián szerezte), és mindenki meglehetősen borúlátóan várta az idegenbeli visszavágót.
  • 45
    Hajnal le, Stanislav Sesták be.
  • Most meg továbbjutásra áll a Fradi ellen.
  • A Zeljeznicar egyszeres jugoszláv bajnok (1971–1972 – finoman fogalmazva is hatalmas bravúr!), hatszoros boszniai bajnok (1997–1998, 2000–2001, 2001–2002, 2009–2010, 2011–2012, 2012–2013), ötszörös kupagyőztes. A bajnokságot és a kupát tekintve is a Zeljeznicar a bosnyák rekorder. A Zeljo nem dúskál az anyagi javakban, a Ferencváros jóval magasabb költségvetésből dolgozhat.
  • A Zeljeznicar (= Vasutas), mint neve is mutatja, vasúti dolgozók csapata, a szárnyas kerék a mai napig a címerben szerepel. Bosznia-Hercegovina egyik (ha nem a) legnépszerűbb klubja a Zeljo, amelynek ultracsoportja, a Maniacs (Mániákusok) nem véletlenül kapta a nevét. Lásd félmeztelenség. A legnagyobb rivális természetesen az FK Sarajevo, a szarajevói derbi a legpaprikásabb európai városi rangadók között van.
  • 45
    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
  • 45
    Memija jobb oldali beadása elhal Dibusz ölében.
  • 45
    Dilaver cselezgetése kornerbe torkollik a jobbon. Hajnal be, védők ki. Hajnal ismét be, védők ismét ki.
  • 43
    Hajnal újabb szabadrúgása is csapnivaló.
  • 42
    Busai is melegít az oldalvonal mellett.
  • 41
    Tehát Radó András be, az egyáltalán nem sántikáló Varga le.
  • 38
    Radó nekivetkőzik és melegít.
  • 38
    Amir Hadziahmetovic kap sárgát, mert felborítja a nekilóduló Somáliát a felezővonalnál.
  • 33
    Leandro beadása egy védőről Lamah elé pattan, aki az ötösről a jobb sarok mellé bólint.
  • 32
    Ez szép! Böde gurít a felfutó Leandro elé, aki ballal 22-ről lő, Antolovic balra vetődve fogja a labdát.
  • 30
    Blagojevic távoli bombája jócskán elkerüli Dibusz kapuját.
  • 29
    Hajnal beadása ismét a kapusé, magyar a környéken nem volt. Lamah is messze állt onnan.
  • 25
    Hűha! Dibusz az ötösön elbotlik, majdnem szereli őt Bajic, de a kapus éppen az ő lábára rúgja estében a labdát, és vissza tud vetődni még balra a lepattanóért.
  • Avagy: a kakas csípje meg!
  • Megcsípte a Fradit a Kokot, azaz a kakas...
  • Mint az első mérkőzésen...
  • 23
    VEZETNEK A BOSNYÁKOK! Hadziahmetovic ad a magyar térfél közepéről pontos passzt Zoran Kokotnak, aki belép a két középső védő közé, és az ötös bal sarka elől ballal a hosszú alsóba lő. 1–0!
  • Antolovic egyébként horvát, korábbi U21-es válogatott, megfordult a Legia Warszawában is.
  • 21
    Hajnal szöglete a védőké, beadása meg a kapusé.
  • Legendás nagy csata az 1984–1985-ös UEFA-kupa elődöntője a Videoton és a Zeljeznicar között. A Videoton hazai pályán 3–1-re nyert, majd Szarajevóban a Zeljo gyakorlatilag eksztázisban focizott, csak kihagyott nagyjából három meccsre való ziccert. A 88. percig így is a Zeljeznicar állt továbbjutásra 2–0-val, ám ekkor jött Csuhay József és egy ikonikus Videoton-gól – a többi pedig történelem.
  • 19
    Antolovic ment bátor kivetődéssel Böde elől az ötös jobb sarkánál, Varga indított, fejjel.
  • 16
    Bogdanovic Böde elől ment a kapu előtt Lamah beadása után, Hajnal szögletét meg kiöklözi Antolovic.
  • „Nem arról van szó, hogy mondjuk az egyéni képességek terén sokkal jobb csapathoz látogatunk,  hanem olyan ellenfélhez, amelyet le tudunk győzni. Tény, hogy sokkolt bennünket a kilencvenedik  percben szerzett gólja, az öltözőben néhány percig síri csend honolt, letaglózott játékosok ültek  egymás mellett, de már ott, néhány perc múltán a letargia tettvágyba fordult, már akkor a visszavágó  kezdett el bennünket motiválni” – így Hajnal a meccs előtt.
  • 14
    Bajic 25 méteres, ballábas lövését csak másodjára fogja vetődve a bal sarok előtt Dibusz, de csak a biztonság kedvéért.
  • 13
    Lendületes Fradi-attak, de Bödét szereli a 16-oson belül Bogdanovic.
  • 12
    Szép, sarkazásos Dilaver-passz Hajnal felé, de mire megmenti, kisodródik az alapvonalon túlra.
  • 11
    Nalepa szereli tanári módon a balon Sadikovicot, kirúgás.
  • Az első mérkőzésen pedig éppen erre faragott rá a Fradi...
  • 9
    HELYZET! Varga balról Hajnal elé gurít, aki 11-ről, középről jobbal lő, de a berepülő Kosoric az ötösön lábbal menteni tud. A kapus már verve volt.
  • 9
    Lamah cselezget a jobbon, beadása rossz.
  • 7
    Lamah kontrázna a balon, gyönyörű becsúszással ment előle Memija.
  • 7
    Győz a sorfal, Sadikovic próbálkozott jobbal.
  • 6
    Hazai szabadrúgás középről, 32-ről, Nalepa lökte Baljicot.
  • 5
    Dilaver jobb oldali beadását kivágják középen Böde elől.
  • 3
    Bár nem túl pontosan.
  • 3
    Nincs megilletődve a Fradi, higgadtan gurigáznak a középpályán a budapestiek.
  • 1
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
  • A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.
  • Európa Liga-selejtező, 2. forduló visszavágó, július 23., 18.00. Olimpiai Stadion. Játékvezető: Orel Grinfeld (izraeli). A hazai kispadon: Kjosevski (kapus), Uzelac, Livaja, Diatta, E. Sadikovic, Stokic, Beganovic. A vendégekén: Jova (kapus), Busai, Nagy D., Nagy Á., Haraszti, Radó, Sesták.
  • A magyar csapat ugyanazzal a csapattal fut neki a Zeljeznicar elleni meccsnek, mint amelyikkel a hétvégén az NB I nyitó fordulójában Szombathelyen is kiállt.
  • Gyömbér és Hajnal váltotta őket, előbbit ugyebár kényszerből. Gyömbér középső védő lett, Leandro kivonult a hátvédsor bal oldalára.
  • A bosnyák kezdő változatlan, a magyarból Ramírez és Busai is kimaradt.
  • A Ferencváros 50 biztonsági embert bérelt fel az összecsapásra. A feladatuk a vendégek védelmének felügyelete mellett az is lesz, hogy figyeljék, kik akarnak jegy nélkül bemenni az összecsapásra, és megakadályozzák a jogosulatlan behatolást.
  • Egy kis örökmérleg: három meccs, két Zelj- és egy Fradi-siker, négy, illetve három rúgott góllal.
  • A két klub még nem transzferált egymással.
  • Eltiltott nincs.
  • Sérült: a ferencvárosi Ramírez, míg Mateos távozni készül, ezért nem lép pályára.
  • „Az első találkozó kiválóan alakult a csapatunk számára. Természetesen tudjuk, hogy rendkívül kemény összecsapásra számíthatunk csütörtökön, ismét remek napot kell kifognunk ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el. Mindenkinek maximálisan kell koncentrálnia, és fontos, hogy végig higgadtak maradjunk. Ugyanolyan keménynek kell lennünk, mint Budapesten, a támadójátékunkat pedig fontos, hogy még egy szinttel feljebb emeljük. A szurkolóink nagyszerű hangulatot varázsolnak majd a stadionba, ez mindenképp előny lesz a számunkra. Százszázalékos teljesítményre van szükség ahhoz, hogy továbbjussunk" – idézi a fradi.hu a hazaiak mesterét, Milomir Odovicot.
  • „Tudjuk, hogy pokoli hangulat fogad majd bennünket, amellett valószínűleg rendkívüli hőség is, de nem keresünk előre mentséget, amúgy is az ilyen szép kihívásokért érdemes futballozni – így Hajnal Tamás. – Győzni és továbbjutni utaztunk Boszniába. Az az igazán bosszantó, hogy a bosnyákok az első meccs második félidejében a kilencvenedik percig egyszer sem rúgtak kapura, mégis győztesen hagyták el a pályát, miközben mi az első félidőben három-négy százszázalékos helyzetet puskáztunk el. Ezen nyilvánvalóan változtatnunk kell, de a ziccerek kihasználása mellett hátul sem hibázhatunk,  miközben az ellenfél hibáira muszáj lenne könyörtelenül lecsapnunk.”
  • „Csak egy célunk lehet, győzni és továbbjutni – fogalmazott Thomas Doll a fradi.hu-n. – Az első mérkőzésen sok helyzetet hagytunk ki, két-három gólt szerezhettünk volna, de nem lőttük be őket, és ezt keserűen megbüntette ellenfelünk. Reméljük, hogy ezúttal szebben alakul a számunkra a találkozó. Sajnos nem számíthatunk Ramírezre, őt két-három hétre csúnyán lerúgták az első meccsen… De nem aggódunk, mert eddig is megoldottunk minden problémát, és ezúttal is így teszünk majd. Ramírezért is játszunk holnap!”
  • A Ferencváros drukkerei részére a vendégbelépőket a magyar klub értékesíti, ezeket csak azok válthatják meg, akiknek van szurkolói kártyájuk. Boszniában jegy nélkül érkező magyar huligánokra is számítanak.
  • A mérkőzést nem a Zeljeznicar otthonában, a Grbavica Stadionban rendezik, hanem az Asim Ferhatovic Hase Stadionban, közkedvelt nevén  az Olimpiai Stadionban, amelynek a befogadó képessége 37 500 fő, vagyis telt ház azért nem várható.
  • „A pokolra készülhetnek a ferencvárosiak" – írja cikkében a vijesti.ba. A szarajevói lap weboldala arra alapozva közölte a hírt, hogy a jegyek igencsak gyorsan fogynak a csütörtök esti Zeljeznicar–Ferencváros El-selejtezőre, és minimum húszezer nézőt várnak a visszavágóra, miután a a párharc első felvonásán a bosnyák csapat 1–0-ra győzött Budapesten.
  • A bosnyák sajtó szerint pokoli hangulat fogadja a ma Szarajevóban El-selejtezőt játszó Fradit – 20 ezer nézőt várnak a Zeljeznicar–Ferencváros mérkőzésre.
  • A billentyűknél: B. J.
  • ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A ZELJEZNICAR–FERENCVÁROS  EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!
kinek van nagyobb
esélye a győzelemre?
Zeljeznicar Sarajevo
döntetlen
Ferencváros
FTC: az NB I 4. dél-koreai játékosa a 4. ázsiai fradista

Rju Szung Vu a negyedik ázsiai labdarúgó a Ferencváros történetében. A Bayer Leverkusentől kölcsönvett játékos egyúttal az NB I negyedik dél-koreai légiósa.

Fradi: kölcsönvették a Leverkusen középpályását – hivatalos

A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros a hivatalos honlapján jelentette be, hogy kölcsönvette a Bayer Leverkusen 22 éves dél-koreai támadó középpályását, Rju Szung Vut.