Wakeboard: Szóláth Szebasztián a világhír kapujában

2012.06.26. 16:40
A 19 éves Szóláth Szebasztián bekerült az egyik legerősebb európai wakeboard csapatba, így Gyarmati Panka junior világbajnok snowboardos után újabb magyar sportoló nyerte el a Billabong európai központjának bizalmát. Ezzel először került be magyar wakeboardos Európa egyik legelismertebb csapatába, amelybe minden országból mindössze egyetlen sportember juthat.

A budapesti fiú nyolcévesen állt először vízisín, majd két évre rá már wakeboardozott. Versenyzőként Jelisztratov Szergej keze alatt csiszolta tudását, amelynek meg is lett az eredménye, ugyanis Szóláth már utánpótlásként magyar bajnok lett.

Egy évvel később európai szinten is megmérettetett: az Európa-bajnokságon fiú kategóriában az ezüstérmet szerezte meg. Szebasztián töretlenül fejlődött ezekben az években, és 2009-ben a Fülöp-szigeteken junior világbajnoki címet szerzett, amelyet a következő évben megvédett.

2009 óta a hazai mezőnyben már a felnőttek között versenyez, de itt is a dobogó legfelső fokára került, mint azóta minden esztendőben. 2012-ben a szezon első világkupa versenyén fiatal tehetségünk rögtön bizonyított: harmadik lett az elit kategóriában.