U23-as triatlon Eb: Bicsák Bence győzött, három magyar érem

2017.08.05. 23:57
A férfiaknál Bicsák Bence nyert a Velencei-tónál zajló U23-as triatlon Európa-bajnokságon szombaton, Dévay Márk harmadik, a nők mezőnyében Bragmayer Zsanett második lett.

A tiszaújvárosi világkupaverseny győztese a nemzetközi szövetség (ITU) honlapja szerint 55:54 perc alatt teljesítette a 1,5 kilométer úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló távot. A dobogóra egy másik magyar is felállhatott: Dévay Márk az 52 induló közül a harmadik lett (56:29).

A nők 38 fős mezőnyében a brit Georgia Taylor-Brown nyert (1:01:55 óra), Bragmayer Zsanett mindössze 19 másodperccel maradt el tőle (1:02:14).

Vasárnap az utánpótlás-korosztály országos bajnokságát rendezik meg Velencén, majd záróeseményként bemutatkozik az új olimpiai szám, a vegyesváltók Európa-bajnoki viadala.