Triatlon: Bicsák Bence nyerte a tiszaújvárosi világkupát

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.07.23. 20:20
Bicsák Bence a sportág második magyar vk-aranyát szerezte meg
Bicsák Bence elsősorban remek futóteljesítményének köszönhetően megnyerte a tiszaújvárosi triatlon világkupaverseny vasárnapi döntőjét.

A 21. ITU triatlon-világkupán az elit kategóriás mezőny sprinttávon mérte össze az erejét. A férfiaknál a szombati selejtezőből öt magyar versenyző jutott a vasárnapi fináléba, melyben a 750 méter úszást követően közülük Dévay Márk állt a legjobban, aki a második helyen jött ki a vízből.

A 20 kilométeres kerékpározás alatt összerázódott a mezőny, az 5 km-es futás elején még 19 versenyző volt együtt. Az élre az orosz Dmitrij Poljanszkiij állt, akit közvetlenül Bicsák követett, majd az utolsó közel két km-en elment mellette. A magyar triatlonos végül meggyőző fölénnyel diadalmaskodott, ezzel pedig a sportág második magyar vk-aranyát szerezte meg.

„Nagyon elégedett vagyok, el sem hiszem, hogy nyerni tudtam itt Tiszaújvárosban. Ez volt a legnagyobb álmom, boldog vagyok, hogy sikerült. Még fel sem fogtam. A futás utolsó 200 méterén hittem csak el, hogy nyerhetek, addig csak azzal foglalkoztam, hogy küzdjek és menjek előre. A közönség, a szeretteim, a barátaim nagyon sokat segítettek abban, hogy győzzek” – nyilatkozta Bicsák Bence.

A nők fináléjában két magyar volt érdekelt, s közülük Kovács Zsófia a jobb, aki a hetedik helyen ért célba.

A juniorok Európa-kupa-viadalán a férfiaknál Lehmann Csongor győzött, míg Soós Gergő bronzérmes lett, a nőknél pedig Putnóczki Dorka a második helyen zárt.