Torna Eb: hárman is két éremmel zártak

MTI MTIMTI MTI
2018.08.05. 19:04
A román Denisa Golgota, az orosz Angelina Melnyikova és a belga Nina Derwael is két éremmel zárta a szerenkénti döntőket a Glasgow-ban rendezett női torna Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.

Melnyikova második, Golgota harmadik lett Dévai Boglárka mögött ugrásban, majd előbbi felemás korláton bronz-, utóbbi talajon ezüstérmet nyert.

A belga Derwael gerendán második, felemás korláton első lett.

Az éremtáblázat élén Belgium, Franciaország és Oroszország zárt egyaránt egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel.

Dévai Boglárka a magyar női tornasport harmadik Európa-bajnoka Ónodi Henrietta (1989, felemás korlát) és Varga Adrienn (1998, ugrás) után. Ez a sportág 18. magyar kontinensbajnoki aranyérme.

A magyarok a csapatverseny szombati döntőjében nyolcadikok lettek. A juniorcsapat a kilencedik, Bácskay Csenge ugrásban, Székely Zója pedig felemás korláton a hatodik helyen végzett.

Skócia multisport Európa-bajnokságnak ad otthont: a tornán kívül az evezés, a vizes sportágak, a golf, a triatlon és a kerékpár kontinensviadalát is megrendezik Glasgow-ban és környékén.

A férfi tornászok jövő csütörtöktől vasárnapig versenyeznek az SSE Hydro arénában.