Tollaslabda-vb: Krausz Gergely a legjobb 32 közé jutott

MTI MTIMTI MTI
2017.08.21. 23:22
Krausz Gergely a legjobb 32 közé jutott a glasgow-i tollaslabda-világbajnokságon.

A pécsi Multi Alarm SE 21 éves játékosa – az első magyar férfi tollaslabdázó, aki kvalifikáció alapján kijutott világbajnokságra – a hétfői nyitó fordulós összecsapáson az osztrák Vilson Vattanirappellel találkozott, akit tavaly novemberben két játszmában legyőzött.

A szoros kezdés után az első szett közepére hatpontos hátrányba került Krausz (9:15), s bár 17:17-nél beérte ellenfelét, végül elvesztette a szettet.

A második játszmát az első végében mutatotthoz hasonló összpontosítással kezdte, így a technikai szünetre 11:7-es előnyt dolgozott ki, amelyet tovább növelve magabiztosan egyenlített.
A harmadik szettben végig dominált a magyar tollaslabdázó, s magabiztos játékkal harcolta ki a továbbjutást.

„Úgy vágtam neki a mérkőzésnek, hogy tudtam, ha hozom a jó játékomat, nyernem kell" – értékelt az MTI kérdésére Krausz. Hozzátette, bizonytalanul kezdte a találkozót, de egy jó taktikai váltásnak köszönhetően sikerült összeszednie magát és fordítania.

Alan McIlvain szövetségi kapitány úgy fogalmazott, mindkét játékos idegesen kezdett, ám a második szettől Krausz szélesebben tudta használni a pályát, hátul tartotta ellenfelét, és ez kifizetődött.
Krausz ellenfele a második fordulóban az első kiemelt dél-koreai Szon Van Ho lesz, aki két szettben búcsúztatta a finn bajnok Kalle Koljonent.