Tollaslabda Eb: a magyar férfi válogatott sem jutott nyolc közé

MTI MTIMTI MTI
2018.02.15. 21:18
A magyar női tollaslabda-válogatott nem jutott negyeddöntőbe a kazanyi csapat Európa-bajnokságon.

A magyarok kedden megszorongatták a legutóbb bronzérmes spanyolokat, majd szerdán a szlovákokat felülmúlták, végül a csoportkör csütörtöki zárófordulójában 5–0-ra legyőzték a portugálokat.

Így a kvartett második helyén zártak, ám szettaránnyal lemaradtak a nyolc közé jutást jelentő két legjobb csoportmásodik pozícióról, a franciák és a törökök mögött harmadikként végeztek ebben az összevetésben – tájékoztatta az MTI-t Csorba József, a magyar szövetség elnöke.

„Megtettünk mindent, kicsi hiányzott” – összegzett.

TOLLASLABDA, CSAPAT EURÓPA-BAJNOKSÁG
NŐK
Magyarország–Portugália 5–0

Kőrösi Ágnes–Sonia Goncalves 2:0 (13, 16)
Madarász Réka–Adriana F. Goncalves 2:0 (5, 8)
Sándorházi Vivien–Mariana Chang 2:0 (6, 7)
Bukoviczki Nikoletta, Gonda Daniella–Adriana F. Goncalves, Sonia Goncalves 2:1 (18, –16, 9)
Madarász Réka, Sándorházi Viven–Mariana Chang, Ana Reis 2:1 (–16, 10, 20)

NŐK

Szerdán játszották
Magyarország–Szlovákia 4–1

Kedden játszották
Spanyolország–Magyarország 3–2

A magyar férfi tollaslabda-válogatott nem jutott negyeddöntőbe a kazanyi csapat Európa-bajnokságon. A férfiak az angoloktól elszenvedett keddi vereség után szerdán legyőzték a grönlandiakat. A csoportkört a szlovákok ellen zárták, és 4–1-es sikert arattak, annak ellenére is, hogy Krausz Gergely és Pytel Gergő lázasan vállalta a játékot – tájékoztatta Csorba József, a magyar szövetség elnöke az MTI-t. Bár csoportmásodikként zárt a férfi együttes, a továbbjutást érő legjobb második helyről meccsaránnyal maradt le.

„Mindkét csapattal elégedett vagyok, nagy bravúr lett volna, ha valamelyik bejut a legjobb nyolc közé” – hangsúlyozta az elnök, utalva arra, hogy a nők is másodikként zártak négyesükben, és csupán szettaránnyal maradtak le a továbbjutásról. Ezzel a magyarok számára véget ért a kontinensviadal.

FÉRFIAK

Krausz Gergely–Matej Hlinican 2:0 (17, 9)
Szerecz Márton–Milan Dratva 1:2 (16, –14, –13)
Tóth Henrik–Juraj Vachalek 2:1 (–20, 23, 19)
Krausz Gergely, Pytel Gergő–Milan Dratva, Matej Hlinican 2:0 (16, 14)
Csiszér Levente, Pádár Pál–Miroslav Haring, Juraj Vachalek 2:1 (19, –15, 14)

Magyarország–Grönland 4–1

Anglia–Magyarország 5–0
A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Anglia 3 győzelem/0 vereség, 2. Magyarország 2/1, 3. Szlovákia 1/2, 4. Grönland 0/3

A nőknél hat csoportban zajlottak a küzdelmek, a csoportelsők mellett a két legjobb második lesz ott a negyeddöntőben. A férfiaknál hét csoport volt, innen az elsők mellett a legjobb második lesz tagja a legjobb nyolc mezőnyének.