Tereptriatlon: ez minden idők legjobb magyar vb-eredménye

MTI MTIMTI MTI
2017.10.30. 09:43
A tereptriatlonos Poór Brigitta minden idők legjobb magyar eredményét produkálva negyedik lett az XTERRA világbajnokságon a Hawaii-szigeteki Mauin.

A terepsport.hu szakportál hétfői tájékoztatása alapján a többszörös Európa-bajnok magyar versenyző nagyszerűen úszott, az 1500 méteres óceáni úszás után a nyolcadik helyen ért ki a partra, a kerékpáros pálya pedig kedvezett neki, az 1200 méteres szintemelkedéssel nehezített, 30 kilométeres távot a második legjobb idővel teljesítette, így feljött a negyedik helyre. A futás során sikerült tartania a pozícióját.

A női versenyt a bermudai Flora Duffy nyerte 2:47:48 órás eredménnyel, másodikként a chilei Barbara Riveros (2:56:12), harmadikként pedig a német Laura Philipp (2:57:25) zárt. Poór Brigitta 3:02:37-es idővel ért célba.

A férfiaknál meglepetésgyőzelem született a dél-afrikai Bradley Weiss jóvoltából, aki 2:32:10 óra alatt teljesítette a távot.

A versenyen több mint 50 ország 800 versenyzője vett részt.