Teke-vb: nem védheti meg címét a magyar férfiválogatott

2015.05.23. 13:51
A 2013-ban Zalaegerszegen világbajnoki címet szerző férfi tekézőink 5:3-ra kikaptak Németországtól a speichersdorfi vb elődöntőjében, így a pénteken a negyeddöntőben búcsúzó nők után ők sem védhetik meg címüket.

A reggel nyolc órakor kezdődő elődöntőben a házigazda németekkel meccselt a magyar férfi tekeválogatott, és az utolsó dobásokig nyílt volt a mérkőzés. Amikor a két befejező ember, Kiss Norbert és Karsai László pályára lépett, még 46 fa előnyben voltunk, de Karsai gyengébb formája miatt a záró 30-as sorozatok előtt 14-gyel a németek vezettek.

Ekkor már a csereként beálló Boanta Claudiu gurított Karsai helyett, ám ez a párharc elúszott, és Kiss Norbert győzelme esetén is csak nagyobb összfával verhettük meg a riválist. Hihetetlen izgalmak közepette öt fára csökkent a hátrányunk, ám a végére ebből is megmaradt három – így hiába nyertünk meg több szettet, le kell mondani az aranyról.

FÉRFI ÉS NŐI CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, SPEICHERSDORF

Férfiak. Elődöntő: Németország–Magyarország 5:3 (szettek: 10:14, összfa: 3851:3848). Kakuk Levente 681, Zapletán Zsombor és Rudolf Balázs 587, Kiss Tamás 659, Nemes Attila 635, Kiss Norbert 669, Karsai László és Boanta Claudiu 617