Teke: hihetetlen izgalmak után bukta el a Szeged a BL-döntőt

2015.03.29. 20:07
Óriási párharcban kapott ki a Szegedi TE a Bajnokok Ligája döntőjében, a hatból öt párharc is 2:2-re végződött, míg Fehér Béla 4:0-ra hozta a magáét. A német Zerbst 36-tal több fájának köszönheti második BL-diadalát, a Szegednek pedig nem sikerült sorozatban harmadszor is diadalmaskodnia.

A Bajnokok Ligája vasárnapi fináléjába jutó Szeged és Zerbst négy klubvilágkupa- (2006, 2008, 2009, 2014) és egy BL-döntőben (2010) találkozott eddig, s bizony a statisztika nem a címvédő magyar csapatnak kedvezett a párharc előtt: csak a 2006-os vk-aranyat tudta megszerezni a németek ellen.

A tavaly október 4-i vk-döntőt ráadásul igen peches körülmények között vesztette el a Szeged 5:3-ra, hiszen a szetteket tekintve 14:10-re nyert, csak hát a két 2:2-re végződő meccsen minimális fával a németek embere győzött. A hat párharc alapján így nem a csongrádiak diadalmaskodtak 5:1-re, hanem 3:3 lett a vége, és mert a Zerbst ha csak 6 fával is, de összességében többet gurított (3816:3810), 5:3-as sikernek örülhetett. Fordított forgatókönyvvel kiegyeztünk volna vasárnap Straubingban is.

Nos, az első három párharc egyaránt 2:2-re végződött, és mert Ernyesi Róbert 9, Kakuk Levente 3 fával legyőzte ellenfelét, két pont a Szegednek járt. Ugyanakkor Zapletán Zsombor 2:2-es meccse ellenére 61(!) fával dobott kevesebbet a szombati elődöntőt kihagyó Axel Schondelmaiernél, ami aggodalomra adott okot, hiszen 47-tel állt jobban a Zerbst. Az izgalmakat csak fokozta, hogy a negyedik, ötödik, hatodik emberek 60-60 gurítása után ugyan 10:8-ra vezetett a Szeged a szetteket tekintve, de még mindig elmaradt 39 fával a riválistól. Az idegek rendben voltak, Fehér Béla, Kiss Norbert és Karsai hihetetlen koncentrációval játszott, mindhárman megnyerték (Kiss például egy fával...) harmadik szettjüket, és nyerésre álltak saját párharcukban – de mert 25 fával még mindig előbbre jártak a németek, a biztos 5:3-as győzelemhez az kellett, hogy mindhárman sikerrel vívják is meg a maguk meccsét. Sajnos nem sikerült. A negyedik szett, vagyis az utolsó 30 gurítás terhét Kiss és Karsai sem bírta el (a 2:2-es meccsüket kevesebb dobott fájuk miatt elvesztették), így az októberi forgatókönyv íródott újra: hiába nyert 14:10-re a szettek alapján a Szeged, 36 fával kevesebbig jutott, és 5:3-ra veszített.

Nem sikerült tehát a sorozatban harmadik BL-siker, és továbbra is három trófea (2006, 2013, 2014) birtokosa a Karsai Ferenc vezette klub.