nemzetisport.hu 2017.01.14 00:42 Frissítve: 2017.01.14 15:56

Szombati sportműsor: topligák; újra magyar meccs a kézi-vb-n

Szombat a javából! A férfi kézilabda-világbajnokságon Magyarország–Horvátország csoportmérkőzés, bajnoki és kupameccsek a többi labdajátékban, téli sportok minden mennyiségben Miklós Edit világkupa-lesiklásával és rövid pályás gyorskorisaink Európa-bajnokságával, konferencia-elődöntő az NFL-ben – és persze nagyüzem négy labdarúgó topligában, továbbá rajt az Afrika-kupán. Íme a program, böngésszék egészséggel!

 

KIEMELT FUTBALLPROGRAM

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
11.00, Abaújszántó: DVTK–Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) – ELMARAD!
12.00: Dorog (NB II)–Gyirmót FC Győr
13.00, Abaújszántó: DVTK „B"–Zemplín Michalovce „B" – ELMARAD!
15.00, Budapest, Népliget: FTC–Tevel (megye I.)

NB II-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
11.00: Budaörs–Dabas-Gyón (NB III)
11.00: Békéscsaba–Békéscsaba II (NB III) – ELMARAD!
11.00: RKSK (NB III)–Csákvár – ELMARAD!
12.00: Dunaújváros PASE (NB III)–BFC Siófok – ELMARAD!
14.00: Szekszárd (NB III)–Kozármisleny
Dabas (NB III)–Ceglédi VSE
Szolnoki MÁV–Érdi VSE (NB III)

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

13.30: Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion (Tv: Spíler Tv)
16.00: Burnley–Southampton
16.00: Hull City–AFC Bournemouth
16.00: Sunderland–Stoke City
16.00: Swansea City–Arsenal (Tv: Spíler Tv)
16.00: Watford–Middlesbrough
16.00: West Ham United–Crystal Palace
18.30: Leicester City–Chelsea (Tv: Spíler Tv)

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

18.00: Crotone–Bologna (Tv: DIGI Sport1)
20.45: Internazionale–Chievo (Tv: DIGI Sport1)

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

13.00: Leganés–Athletic Bilbao (Tv: Sport2)
16.15: FC Barcelona–Las Palmas (Tv: Sport2)
18.30: Atlético Madrid–Real Betis (Tv: Sport2)
20.45: Deportivo La Coruna–Villarreal

FRANCIA LIGUE 1
20. FORDULÓ

17.00: Rennes–PSG (Tv: DIGI Sport2)
20.00: Nancy–Bastia
20.00: Lorient–Guingamp
20.00: Montpellier–Dijon (Tv: DIGI Sport2)
20.00: Toulouse–Nantes
20.00: Angers–Bordeaux (Tv: DIGI Sport3)

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA, GABON
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

17.00: Gabon–Bissau-Guinea
20.00: Burkina Faso–Kamerun

 

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
14.45: Brazília–Lengyelország
17.45: Norvégia–Oroszország
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
14.45: Izland–Szlovénia (Tv: Sport1)
17.45: Tunézia–Spanyolország (Tv: Sport1)
20.45: Angola–Macedónia
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
20.45: Magyarország–Horvátország (Tv: Sport1)
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
20.45: Egyiptom–Dánia

 

EGYÉB SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS KIEMELT SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
NFL, rájátszás, konferencia-elődöntő

22.35: Atlanta Falcons (2.)–Seattle Seahawks (3.) (Tv: Sport2)
vasárnap 2.15: New England Patriots (1.)–Houston Texans (4.) (Tv: Sport2)

AUTÓSPORT
Dakar-rali
12. szakasz, Río Cuarto–Buenos Aires, 786 km
Africa Race
12. szakasz, Saint Louis–Dakar, 291.97 km 

JÉGKORONG
Mol Liga

18.30: DVTK Jegesmedvék–HK Beograd
NHL, alapszakasz

21.05: Colorado Avalanche–Nashville Predators (Tv: Spíler Tv)
vasárnap 4.30:San Jose Sharks–St. Louis Blues (Tv: Spíler Tv)

KÉZILABDA
EHF-kupa, nők, csoportkör, 2. forduló, B csoport

18.00: HC Leipzig (német)–Alba Fehérvár KC
NB I, nők
18.00: Budaörs–Siófok KC
18.00: EUbility Group-Békéscsaba–Ipress Center Vác

KOSÁRLABDA
NB I, férfiak

16.00: MAFC–Sopron KC
16.00: Vasas Budapest–PVSK-Pannonpower
18.00: Alba Fehérvár–KTE-Duna Aszfalt
18.00: Falco KC Szombathely–JP Auto-JKSE
18.00: Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák
18.00: Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend (Tv: M4 Sport)
NB I, nők
17.00: VBW CEKK Cegléd–ZTE NKK
18.00: PEAC-Pécs–BEAC Újbuda
18.00: UNIQA Sopron–Atomerőmű KSC Szekszárd

LÓSPORT
14.00: Lóverseny, futam (Tv: SportM)

RÖPLABDA
Közép-európai Liga, férfiak

20.00: Vegyész RC Kazincbarcika–Posojilnica Aich/Dob (osztrák)
Közép-európai Liga, nők
19.30, Zágráb: Vasas Óbuda–Sokol Post NÖ (osztrák)
NB I, férfiak
13.00, Izsák: Juniorválogatott–MAFC-BME
16.00, Izsák: Juniorválogatott–Openhouse Szolnok
NB I, nők
17.00: UTE–Palota RSC
U18-as Európa-bajnoki selejtező, nők, F-csoport, 2. forduló, Jászberény
17.00: Magyarország–Spanyolország
19.30: Németország–Dánia

TENISZ
4.30: WTA-torna, döntő, Hobart (Tv: DIGI Sport1)
9.30: ATP-torna, döntő, Sydney (Tv: Eurosport1)

TÉLI SPORTOK
Alpesi sí, világkupa

10.30: nők, lesiklás, Altenmarkt-Zauchensee (Tv: Eurosport2)
12.15: férfiak, lesiklás, Wengen (Tv: Eurosport1)
Északi összetett, világkupa
13.15: sprint csapatverseny, Val di Fiemme (Tv: Eurosport2)
Rövid pályás gyorskorcsolya, Európa-bajnokság, Torino
14.00: negyeddöntő, elődöntő, döntő és váltó elődöntő (Tv: M4 Sport)
Sífutás, világkupa
14.15: férfi- és női sprint, Toblach (Tv: Eurosport2)
Sílövészet, világkupa
14.00: nők, sprint, Németország (Tv: Eurosport1)
Síugrás, világkupa
15.45: HS 134, Wisla (Tv: Eurosport1)
Szánkó, világkupa
  7.30: kettes, 1. futam, Lettország (Tv: Eurosport2)
  8.30: kettes, 2. futam, Lettország (Tv: Eurosport2)
11.30: nők, 2. futam, Lettország (Tv: Eurosport1)

VÍZILABDA
Ob I, férfiak
A-csoport
11.00: KSI SE–A-Híd OSC-Újbuda
16.00: Szolnoki Dózsa-Közgép–ContiTech-Szeged-Diapolo
16.30: Debreceni VSE–Metalcom-Szentes
20.15: PVSK Mecsek Füszért–VasasPlaket (Tv: M4 Sport)
B-csoport
15.00: EBP-Tatabánya–FTC-PQS Waterpolo
16.00: Kaposvári VK–PannErgy-Miskolci Vízilabda Club
18.00: ZF-Eger–BVSC-Zugló
19.00: UVSE–RacioNet-Honvéd

Euroliga, nők főtábla
A-csoport (Sabadell)

19.15: CN Sabadell (spanyol)–BVSC
C-csoport (Athén)
17.30: Olympiakosz Pireusz (görög)–Dunaújváros
D-csoport (Messina)
20.00: UVSE–ZVL Leiden (holland)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.04.23 00:46:36

Egyéb egyéni THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A legkomplexebb tudást igényli.

2017.04.21 23:40:34

Egyéb egyéni ŐRI B. PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Az ésszerűség nem olimpiai sportág.

2017.04.20 00:28:15

Egyéb egyéni PIRCS ANIKÓ

Nívós szakmai munkát és sok hazai világversenyt szeretne Kulcsár Krisztián.

2017.04.11 12:55:04

Egyéb egyéni MAGYAR ADRIENN (MINDSET.CO.HU)

Kevesen vannak azok, akik szeretnek magányosan létezni, ezalól a sportolás sem kivétel.

2017.04.08 11:08:35

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Pearl Gonzalezt nem akarták engedni harcolni a UFC-ben, méghozzá a mellei miatt.