Sznúker: Leicester dupla öröme, Mark Selby a világbajnok!

2016.05.02. 23:24
Mark Selby 2014 után másodszor is világbajnok lett (Fotó: Action Images)
Alighanem 2016. május 2. Leicester történetének legboldogabb napja. Egyrészt, mert a labdarúgócsapata tündérmesébe illő történet végén megnyerte az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot, másrészt a város szülöttje, Mark Selby lett a sznúker világbajnoka!

Mark Selby, aki 2014-ben már volt világbajnok, 10–7-es vezetésről kezdhette meg a hétfői két záró szakasz. Az angol világelső és az első ázsiaiként döntőző Ting Csün-huj (angolul Ding Junhui) nem bírt egymással, 4–4-re végeztek, így az esti, mindenről döntő folytatásban 14–11-ről kezdhették meg az utolsó felvonást.

Selby 16–11-re elment, de utána Ting Csün-huj belelendült, és sorozatban 3 frémet nyert – a legutolsót 103-as brékkel, amely az egész tornán a 86. száz feletti pontsorozat volt. Ezzel beállították a vonatkozó rekordot, amelyet 2015-ben állítottak fel.

Ám mielőtt túlságosan is megjött volna a kínai önbizalma, Selby világelsőhöz méltóan hajrázott, megnyerte a következő két frémet, s ezzel a világbajnoki címet is. Másodszor a pályafutása során.

Selby körülbelül negyedórával aztán szerezte meg ismét a világbajnoki címet, hogy a Leicester City bajnok lett.

Sikeréért Selby 330 ezer fontot kapott, Ting Csün-huj 137 500 fonttal vigasztalódhat.