HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.01.09 12:45 Frissítve: 2018.01.26 17:36

Sportnaptár 2018: az év sporteseményei, január–június

A 2018-es év első félévének kiemelkedő sporteseményei. Hagyományos sportnaptárunk első részében a január–júniusi sportműsorral ismerkedhetnek meg – a második félév műsorát (július–december) itt találják!

HIRDETÉS

 

JANUÁR

2–14. AUTÓSPORT. Africa Eco Race, Marokkó, Mauritánia, Szenegál
4. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzések
5–7. GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Kolomna (Oroszország)
6–20. AUTÓSPORT. 40. Dakar rali, nemzetközi terepraliverseny, Peru, Bolívia, Argentína
10. JÉGKORONG. Visegrádi Kupa, döntő, 1. mérkőzés, DVTK Jegesmedvék–HK Nitra (szlovák)
12–14. JÉGKORONG. Kontinentális Kupa, négyes döntő, Minszk
12–14. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Drezda
12–14. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, nők, Katowice
12–28. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, férfiak (Horvátország)
13. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 6. forduló
15. JÉGKORONG. Erste Liga, alapszakasz vége
15–17. MŰKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Moszkva
15–28. TENISZ. Grand Slam-torna, Australian Open, Melbourne
16. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, 3. forduló, Magyarország–Spanyolország
16–21. ASZTALITENISZ. World tour, 1. állomás, Budapest
18–21. SÍUGRÁS. Sírepülés, világbajnokság, Oberstdorf
19. JÉGKORONG. Magyar Kupa, elődöntők
19–21. CSELGÁNCS.  Grand Prix, Tunisz
19–21. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, nők, Havanna
19–21. VÍZILABDA. Euroliga, nők, 2. selejtezőtorna
20. ATLÉTIKA. Fedett pályás Budapest-bajnokság, BOK-csarnok
21. JÉGKORONG. Magyar Kupa, döntő

23. JÉGKORONG. Visegrádi Kupa, döntő, visszavágó, HK Nitra (szlovák)–DVTK Jegesmedvék
24. LABDARÚGÁS. UEFA Nemzetek Ligája, a csoportkör sorsolása, Lausanne
24. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 7. forduló
24. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
24–26. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
25. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a nyolcaddöntők kezdete
25–27.  VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfiak, Heidenheim
25–28. AUTÓSPORT. Monte-Carlo rali, a vb 1. futama, Monaco
25–28. CURLING. Vegyes csapatok országos bajnoksága, csoportkör és döntő, Budapest
25–28. ÖTTUSA. Fedett pályás nemzetközi verseny, BOK-csarnok
26–28. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
26–28. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, nők, Baltimore
26–29. JÉGKORONG. NHL, All Star-hétvége, Tampa
28. JÉGKORONG. EBEL, alapszakasz vége
30. VÍZILABDA. Világliga, nők, 3. forduló, Magyarország–Oroszország 

FEBRUÁR

2–4. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, 1. forduló, Belgium–Magyarország, Liége
2–4. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, nők, Algír
2–4. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Padova
3–4. ASZTALITENISZ. Európa Top 16, Montreux (Svájc)
3–4. KERÉKPÁR. Cyclo-cross-világbajnokság, Valkenburg (Hollandia)

4. JÉGKORONG. EBEL, a középszakasz kezdete
5–11. TENISZ. ATP-challengertorna, BOK-csarnok
7. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a 2. csoportkör vége
7. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 8. forduló
7–9. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
7–10. TENISZ. Fed-kupa, euro-afrikai zóna, I. csoport, Tallinn
9–10. TENISZ. Fed-kupa, világcsoport, 1. forduló
9–11. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, visszavágók
9–11. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, nők, Barcelona
9–11. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, férfiak, Bonn
9–25. XXIII. TÉLI OLIMPIA. Pjongcsang

10. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők. Magyarország–Oroszország, Miskolc
10–11. ATLÉTIKA. Fedett pályás összetett országos bajnokság, BOK-csarnok
10–11. CSELGÁNCS. Grand Slam, Párizs
12–18. JÉGKORONG. EIHC-torna, férfiak, Lengyelország (ellenfelek: Kazahsztán, Lengyelország, Olaszország)

13–14. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
13–15. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések

13–18. TOLLASLABDA. Csapat Európa-bajnokság, Kazany
14. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők. Magyarország–Litvánia, Miskolc
15–18. AUTÓSPORT. Svéd rali, a vb 2. futama, Karlstad
16–18. ASZTALITENISZ. Férfi és női ETTU-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
16–18. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, férfiak, nyolcas döntő, Debrecen
16–18. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfiak, Vancouver
16–26. SPORTLÖVÉSZET.  Európa-bajnokság, 10 m, Győr
17–18. ATLÉTIKA. Fedett pályás országos bajnokság, BOK-csarnok
19–25. TENISZ. Hungarian Ladies Open, BOK-csarnok

20–21. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
20–21. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
21–22. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók

22–25. ASZTALITENISZ. Csapat világkupa, London
22–25. TORNA. Világkupaverseny, Melbourne
23. KOSÁRLABDA. Világbajnoki selejtező, férfiak. Litvánia–Magyarország, Klaipeda
23–24. CSELGÁNCS. Grand Slam, Düsseldorf

23–25. ASZTALITENISZ. Férfi és női ETTU-kupa, negyeddöntő, visszavágók
23–25. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Varsó
24. ATLÉTIKA. Téli dobó országos bajnokság, Szombathely
24. BIRKÓZÁS. Kötöttfogású országos bajnokság, Miskolc
24. LABDARÚGÁS. Az 1. tavaszi forduló az NB I-ben
24. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, első mérkőzés
24. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, az alapszakasz vége
25. LABDARÚGÁS. Az 1. tavaszi forduló az NB II-ben
26. KOSÁRLABDA. Világbajnoki selejtező, férfiak. Magyarország–Lengyelország, Szombathely
26.–III. 8. LABDARÚGÁS. Ciprus Kupa, nemzetközi női torna
27. ASZTALITENISZ. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Portugália–Magyarország k. k. h.; Európa-bajnoki selejtező, nők, Magyarország–Spanyolország
27. VÍZILABDA. Világliga, nők, 4. forduló, Magyarország–Hollandia
27–28. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók
28. KOSÁRLABDA, Euroliga, nők, a negyeddöntők kezdete
28. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 9. forduló
28. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, elődöntő, visszavágók
28.–III. 4. KERÉKPÁR. Pályakerékpáros világbajnokság, Apeldoorn (Hollandia)
28.–III. 4. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Kairó 

A NAGYOBB MÉRETŰ KÉP MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON IDE!

MÁRCIUS

1. JÉGKORONG. KHL, alapszakasz vége
1. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a negyeddöntők kezdete
1–4. ATLÉTIKA. Fedett pályás világbajnokság, Birmingham
1–2. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, Guadalajara
3. JÉGKORONG. KHL, a rájátszás kezdete
3. LABDARÚGÁS. Első tavaszi forduló az NB III-ban
3. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a középszakasz kezdete
3–4. ASZTALITENISZ. Egyéni országos bajnokság, k. k. h.
3–4. GYORSKORCSOLYA. Sprint világbajnokság, Csangcsun (Kína)

4. JÉGKORONG. EBEL, a középszakasz vége
6–7. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
6–11. ASZTALITENISZ. World tour, 2. állomás, Doha (Katar)
7. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a nyolcaddöntők kezdete
7. VÍZILABDA. Ob I, nők, az alapszakasz vége
8. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
8–11. ASZTALITENISZ. U21-es Európa-bajnokság, Minszk (Fehéroroszország)
8–11. AUTÓSPORT. Mexikó rali, a vb 3. futama, Guanajuato
9. JÉGKORONG. EBEL, a rájátszás kezdete
9–10. CSELGÁNCS. Grand Prix, Agadir
9–10. GYORSKORCSOLYA. Négytávú összetett világbajnokság, Amszterdam
9–11. RÖPLABDA. Közép-európai Liga, nők, négyes döntő, Békéscsaba
10. VÍZILABDA. Ob I, nők, a negyeddöntő kezdete
10–11. ATLÉTIKA. Dobó Európa-kupa, Leiria
10–28. SAKK. Világbajnokjelöltek versenye, Berlin
13–14. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
14. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
14. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 10. forduló
14–16. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
15. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
15–18. TORNA. Világkupaverseny, Baki
16–17. KÉZILABDA. Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
16–18. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, elődöntő, 1. mérkőzések; férfi és női ETTU-kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
16–18. GYORSASÁGI MOTOR. Katari Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 1. futama, Katar
16–18. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világbajnokság, Montreal
16–18. VÍVÁS. Grand Prix, tőr, Anaheim
16–18. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, nők, Athén
16–29. SAKK. Egyéni Európa-bajnokság, Batumi
17. ATLÉTIKA. Mezei futó országos bajnokság, Kecskemét
17. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, visszavágó
17–18. CSELGÁNCS. Grand Slam, Jekatyerinburg
17–18. GYORSKORCSOLYA. Világkupadöntő, Minszk
17–18. RÖPLABDA. Magyar Kupa, döntő
17–25. CURLING. Világbajnokság, nők, North Bay (Kanada)
19–25. MŰKORCSOLYA. Világbajnokság, Milánó
20. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, 5. forduló, Magyarország–Hollandia
20–25. ASZTALITENISZ. World tour, 3. állomás, Bréma (Németország)

21. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a negyeddöntők kezdete
21. VÍZILABDA. Ob I, nők, a negyeddöntő vége
21–22. TORNA. Világkupaverseny, Birmingham
21–27. LABDARÚGÁS. U19-es férfi Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Anglia, Lettország, Macedónia
22. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, az elődöntők kezdete
22. LABDARÚGÁS. Magyarország–Ciprus, U21-es férfi Európa-bajnoki selejtező
22–25. HÓRÖPLABDA. Európa-bajnokság, Ausztria
22–28. LABDARÚGÁS. U17-es férfi Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Izrael, Románia, Szlovénia
23. LABDARÚGÁS. Magyarország–Kazahsztán, válogatott felkészülési mérkőzés
23–24. AUTÓSPORT. Eger rali, az ob 1. futama, Eger
23–25. FORMULA–1. Ausztrál Nagydíj, a vb 1. futama, Melbourne

23–25. VÍVÁS. Grand Prix, párbajtőr, Budapest, MOM Sport
23–29. LABDARÚGÁS. U17-es női Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Csehország, Olaszország, Szerbia
24. ATLÉTIKA. 50 km-es gyalogló országos bajnokság, Gyűgy
24. ATLÉTIKA. Félmaratoni világbajnokság, Valencia
24. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, A-csoport, az alapszakasz vége
24. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nők, elődöntő
24–25. CSELGÁNCS. Hungarian Masters Open, Százhalombatta
24–29. TOLLASLABDA. Európa-bajnokság, Huelva (Spanyolország)
26. LABDARÚGÁS. Belgium–Magyarország, U21-es férfi Európa-bajnoki selejtező
26.–IV. 1. SÚLYEMELÉS. Európa-bajnokság, Tirana
27. ASZTALITENISZ. Európa-bajnoki selejtező, nők, Csehország–Magyarország k. k. h.
27. LABDARÚGÁS. Magyarország–Skócia, válogatott felkészülési mérkőzés
27. VÍZILABDA. Világliga, nők, 5. forduló, Spanyolország–Magyarország

27–31. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Los Angeles
28–31. ÚSZÁS. Országos bajnokság, Debrecen

29. MOTORSPORT. Teremtriál világbajnokság, 8. futam, Papp László Sportaréna
29–31. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, nők, nyolcas döntő, Pécs
30.–IV. 1. CSELGÁNCS. Grand Prix, Tbiliszi
30.–IV. 1. TEKE. Férfi és női Bajnokok Ligája, négyes döntő, Bamberg
30.–IV. 1. VÍVÁS. Grand Prix, kard, Szöul
31. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, A-csoport, a középszakasz kezdete
31. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 11. forduló
31. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
31.–IV. 1. AUTÓSPORT. Gokart ob, 1. futam, Kiskunlacháza
31.–IV. 8. CURLING. Világbajnokság, férfiak, Las Vegas

ÁPRILIS

1–2. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, és zónabajnoki futam, Máriapócs
2–8. CURLING. Országos bajnokság, egyéni, Budapest
3. RÖPLABDA. CEV-kupa, férfiak és nők, döntő, 1. mérkőzések
3–4. LABDARÚGÁS.  Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
4. KOSÁRLABDA. NB I, nők, A-csoport, a rájátszás kezdete
4. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók
4. RÖPLABDA. Challenge-kupa, férfiak és nők, döntő, 1. mérkőzések
4. VÍZILABDA. Ob I, nők, az elődöntő kezdete
4–6. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, visszavágók
4–8. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, 10 m, k. k. h.
4–10. LABDARÚGÁS. U19-es női Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Hollandia, Svédország, Szlovénia
5. LABDARÚGÁS. Magyarország–Svédország, női világbajnoki selejtező
5. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
5–8. AUTÓSPORT. Korzika rali, a vb 4. futama, Bastia
6. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, az alapszakasz vége
6–7. SZINKRONKORCSOLYA. Világbajnokság, Stockholm
6–8. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, elődöntő, visszavágók; férfi és női ETTU-kupa, elődöntő, visszavágók
6–8. CSELGÁNCS. Grand Prix, Antalya
6–8. FORMULA–1. Bahreini Nagydíj, a vb 2. futama, Szahír
6–8. GYORSASÁGI MOTOR. Argentin Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 2. futama, Termas de Río Hondo
6–8. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, negyeddöntő
7. JÉGKORONG. NHL, az alapszakasz vége
7–14. VITORLÁZÁS. Laser Radial Európa-bajnokság, Balatonföldvár
8. VÍZILABDA. Ob I, nők, az elődöntő vége
8–14. JÉGKORONG. Divízió 1/A-világbajnokság, nők, Vaujany (ellenfelek: Ausztria, Dánia, Franciaország, Norvégia, Szlovénia)
9. LABDARÚGÁS. Horvátország–Magyarország, női világbajnoki selejtező
10. RÖPLABDA. CEV-kupa, férfiak és nők, döntő, visszavágók
10.  VÍZILABDA. Világliga, férfiak, 6. forduló, Spanyolország–Magyarország
10–11. LABDARÚGÁS.  Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
11. JÉGKORONG. NHL, Stanley-kupa, a rájátszás kezdete

11. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, az elődöntők kezdete
11. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, döntő, 1. mérkőzés
11. RÖPLABDA. Challenge-kupa, férfiak és nők, döntő, visszavágók
12. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
12–15. GUMIASZTAL. Európa-bajnokság, Baki
13–15. FORMULA–1. Kínai Nagydíj, a vb 3. futama, Sanghaj

14. KOSÁRLABDA. NB I, nők, A-csoport, az elődöntők kezdete
14–15. KÉZILABDA. Magyar Kupa, négyes döntő, férfiak, k. k. h.
18. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, döntő, visszavágó
18. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
18. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 12. forduló
18. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, döntő, visszavágó
20–21. TENISZ. Fed-kupa, világcsoport, elődöntő
20–21. VÍZILABDA. Euroliga, nők, négyes döntő
20–22. AUTÓSPORT. Duna Aszfalt-kupa, a tereprali ob 1. futama, Kecskemét-Bugac
20–22. GYORSASÁGI MOTOR. Amerikai Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 3. futama, Circuit of the Americas
20–22. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, négyes döntő
20–30.  SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, Csangvon
21–28. CURLING. Világbajnokság, vegyes párosok, Östersund (Svédország)
22. ATLÉTIKA. 20 km-es gyalogló országos bajnokság, Békéscsaba
22. JÉGKORONG. EBEL, a rájátszás utolsó lehetséges játéknapja
22. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a középszakasz vége
22–28. JÉGKORONG. Divízió 1/A-világbajnokság, férfiak, Papp László Budapest Sportaréna (ellenfelek: Kazahsztán, Lengyelország, Nagy-Britannia, Olaszország, Szlovénia)
23–29. TENISZ. Gazprom Hungarian Open, Budapest
24–25. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
25. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés

25. KOSÁRLABDA. NB I, nők, A-csoport, a döntő kezdete
25. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, az elődöntő kezdete
25. VÍZILABDA. Ob I, nők, a döntő kezdete
26. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzések
26–28. CSELGÁNCS. Európa-bajnokság, Tel Aviv
26–29. AUTÓSPORT. Argentin rali, a vb 5. futama, Córdoba
26–29. AUTÓSPORT. Laptiming-kupa, a gyorsasági autós ob 1. futama, Hungaroring
27–29. AUTÓSPORT. Miskolc rali, az ob 2. futama, Miskolc
27–29. FORMULA–1. Azeri Nagydíj, a vb 4. futama, Baki
27–29. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, nők, Tauberbischofsheim
28. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 13. forduló
28–29. AUTÓSPORT. Autókrossz ob-futam és zónabajnoki futam, Nyirád
28–29. AUTÓSPORT. Gokart ob, 2. forduló, Bruck (Ausztria)
29. ATLÉTIKA. 10 000 méteres országos bajnokság, Budapest
29.–V. 6. ASZTALITENISZ. Csapat-világbajnokság, Halmstad (Svédország)
30.–V. 1. KOSÁRLABDA. NBA, a konferencia-elődöntők kezdete
30.–V. 6. BIRKÓZÁS. Európa-bajnokság, Kaszpijszk (Oroszország) 

MÁJUS

1. AUTÓSPORT. Nagy Futam, belvárosi autós-motoros bemutató
1. RÖPLABDA. NB I, nők, a döntő kezdete
1. VÍZILABDA. Világliga, nők, 6. forduló, Oroszország–Magyarország
1–2. LABDARÚGÁS.  Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
1–5. VITORLÁZÁS. Soling Európa-bajnokság, Alsóörs
2. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a döntő visszavágója
3. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, visszavágók
3–7. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Kecskemét
4. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Doha
4. RÖPLABDA. NB I, férfiak, a döntő kezdete
4–6. GYORSASÁGI MOTOR. Spanyol Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 4. futama, Jerez de la Frontera
4–6. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, nők, Dubai
4–6. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, férfiak, Szentpétervár
4–20. JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, férfiak, Koppenhága és Herning
4–20. LABDARÚGÁS. U17-es férfi Európa-bajnokság, Anglia
4–27. KERÉKPÁR. Giro d'Italia
5. ATLÉTIKA. Gyalogló csapat-világbajnokság, Tajcang
5–6. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 2. forduló, Kakucs Ring
5–6. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő
6. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a középszakasz vége
7–15. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, Fort Benning
9. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a negyeddöntő kezdete
9. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
9. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 14. forduló
9–13. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
9–21. LABDARÚGÁS. U17-es női Európa-bajnokság, Litvánia
10–13. TÉKVANDÓ. Európa-bajnokság, Kazany
10–17. KICK-BOX. Világkupaverseny, Budapest
11–13. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, döntő, 1. mérkőzés; férfi és női ETTU-kupa, döntő, 1. mérkőzés
11–13. AUTÓSPORT. Riverside Baja, a tereprali ob 2. futama, Szombathely
11–13. FORMULA–1. Spanyol Nagydíj, a vb 5. futama, Barcelona
11–13. GOLF. Magyar Kupa, Kisoroszi
11–13. VÍVÁS. Grand Prix, kard, Moszkva
12. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Sanghaj
12. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a döntő kezdete
12–13.  AUTÓSPORT. Gokart ob, 3. futam, Kiskunlacháza
12–13. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, Budapest
12–13. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő
13. KÉZILABDA. NB I, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
15–16. KOSÁRLABDA. NBA, a konferenciadöntők kezdete
16. LABDARÚGÁS. Európa-liga, döntő, Lyon
16–20. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, visszavágó
17–20. AUTÓSPORT. Portugál rali, a vb 6. futama, Matosinhos
17–20. KAJAK-KENU. Világkupaverseny, Szeged
18–20. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, döntő, visszavágó; férfi és női ETTU-kupa, döntő, visszavágó
18–20. GYORSASÁGI MOTOR. Francia Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 5. futama, Le Mans
18–20. MŰÚSZÁS. Budapest Open, Budapest
18–20. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Madrid
18–20. VÍVÁS. Grand Prix, tőr, Sanghaj
19. ATLÉTIKA. Összetett országos bajnokság, Győr
19. ATLÉTIKA. 10 000 m-es Európa-kupa, London
19. BIRKÓZÁS. Szabadfogású és női országos bajnokság, Kecskemét

19–20. AUTÓSPORT. Gokart ob és zónabajnoki futam, Kecskemét
20. KÉZILABDA. NB I, férfiak, döntő, visszavágó
20–21. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 3. futam, Rabócsiring, Máriapócs
22. ASZTALITENISZ. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Magyarország–Ausztria k. k. h.
22–29. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, München
23. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, az elődöntő kezdete
23. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, döntő
23–27. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Szófia
24. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nők, döntő, Kijev
24–27. ASZTALITENISZ. World tour, 4. állomás, Hongkong
25–27. AUTÓSPORT. ISEUM rali, az ob 3. futama, Szombathely
25–27. CSELGÁNCS. Grand Prix, Hohhot
25–27. FORMULA–1. Monacói Nagydíj, a vb 6. futama, Monte-Carlo
25–27. KAJAK-KENU. Világkupaverseny, Duisburg
25–27. KAJAK-KENU. Maratoni országos bajnokság, Győr
25–27. VÍVÁS.  Grand Prix, Cali
26. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Eugene

26. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, Kijev
26–27. ATLÉTIKA. Egyetemi és főiskolai országos bajnokság
26–27. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamionos Európa-bajnokság (ETRC), 1. forduló, Misano
26–27. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, négyes döntő, férfiak, Köln
26.–VI. 1. VITORLÁZÁS. Dragon Európa-bajnokság, Balatonfüred
27–28. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros Európa-bajnokság (downhill), Sestola (Olaszország)
27.–VI. 10. TENISZ. Grand Slam-torna, Roland Garros, Párizs
28. ATLÉTIKA. Nyílt hegyifutó országos bajnokság, Parádfürdő–Kékestető
28.–VI. 2. VÍZILABDA. Világliga, nők, szuperdöntő
29.–VI. 3. ASZTALITENISZ. World tour, 5. állomás, Sencsen (Kína)
31. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Róma
31. KOSÁRLABDA. NBA, a döntő kezdete 

JÚNIUS

1–3. AUTÓSPORT. Tereprali ob, 3. futam, Gyula
1–3. AUTÓSPORT. Német túraautó bajnokság (DTM), 3. forduló, Hungaroring
1–3. GYORSASÁGI MOTOR. Olasz Nagydíj, a vb 6. futama, Mugello
1–3. KAJAK-KENU. Európa-bajnoki válogatóverseny, Szolnok
1–3. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, nők, Tunisz
2. ATLÉTIKA. Budapest Open és Budapest bajnokság, Ikarus-pálya
2. LABDARÚGÁS. Utolsó forduló az NB I-ben
3. LABDARÚGÁS. Utolsó forduló az NB II-ben és az NB III-ban
4–10. ASZTALITENISZ. World tour, 6. állomás, Fukuoka (Japán)
5–9. KERÉKPÁR. BMX-világbajnokság, Baki (Azerbajdzsán)
5–15. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, Siggiewi (Málta)
6. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a döntő kezdete
7. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Oslo
7–10. AUTÓSPORT. Szardínia rali, a vb 7. futama, Alghero
8–10. FORMULA–1. Kanadai Nagydíj, a vb 7. futama, Montreal
8–10. KAJAK-KENU. Európa-bajnokság, Belgrád
8–10. KAJAK-KENU. Maratoni világkupaverseny, Viana do Castelo (Portugália)
8–12. KOSÁRLABDA. 3x3-as világbajnokság, nők, Manila (Fülöp-szigetek)
10. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Stockholm
10. ATLÉTIKA. Terep-ultrafutó világbajnokság, Badia Prataglia (Olaszország)
12. LABDARÚGÁS. Dánia–Magyarország, női világbajnoki selejtező
14.–VII. 15. LABDARÚGÁS. 21. VILÁGBAJNOKSÁG. Oroszország
15–16. RÖPLABDA. Arany Európa Liga-döntő
15–17. AUTÓSPORT. Székesfehérvár rali, az ob 4. futama, Székesfehérvár
15–17. BIRKÓZÁS. Magyar Nagydíj, Polyák Imre-emlékverseny, Győr
15–17. CSELGÁNCS. Grand Prix, Cancún (Mexikó)
15–17. GOLF. Amatőr országos bajnokság, Balatonudvari
15–17. GYORSASÁGI MOTOR. Katalán Nagydíj, a vb 7. futama, Barcelona
15–17. MŰÚSZÁS. Hungarian Open, Budapest
16. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Balatonfüred
16–17. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamionos Európa-bajnokság (ETRC), 2. forduló, Hungaroring
16–17. AUTÓSPORT. Autókrossz ob és zónabajnoki futam, Molca (Szlovákia)
16–21. VÍVÁS. Európa-bajnokság, Újvidék
18–23. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, szuperdöntő
21–24. ÖTTUSA. Világkupadöntő, Asztana (Kazahsztán)
22–24. ATLÉTIKA. Országos bajnokság, Székesfehérvár
22–24. FORMULA–1. Francia Nagydíj, a vb 8. futama, Le Castellet
23–24. SPORTREPÜLÉS. Red Bull Air Race világbajnoki sorozat, 4. forduló, Budapest
28. KOSÁRLABDA. Világbajnoki selejtező, férfiak, C-csoport, 5. forduló, Koszovó–Magyarország
28.–VII. 1. CSELGÁNCS. Ifjúsági Európa-bajnokság, Szarajevó
29.–VII. 1. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamionos Európa-bajnokság (ETRC), 3. forduló, Nürburgring
29.–VII. 1. FORMULA–1. Osztrák Nagydíj, a vb 9. futama, Spielberg
29.–VII. 1. GYORSASÁGI MOTOR. Holland TT, a vb 8. futama, Assen
30. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Párizs
30. ATLÉTIKA. Hopp Parádé, Székesfehérvár
30. TRIATLON. Rövid távú országos bajnokság, Budapestman, Budapest

A NAGYOBB MÉRETŰ KÉP MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON IDE!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.14 00:09:01

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. A tét, a kockázat felvállalása mutatta meg Panenka lelkierejét, szakmai nagyságát, s hozta meg hírnevét, mint ahogy Kariusnak is az lett a keresztje, hogy a fél világ látta a szerencsétlenkedését.

2018.12.13 12:24:34

Egyéb egyéni M. D.

Nem csak Phil Taylor hiányzik majd nagyon az Ally Pallyből • Új lebonyolítási rendszer, rekordszámú résztvevő.

2018.12.10 23:12:57

Egyéb egyéni SZÖLLŐSI GYÖRGY

ALAPVONAL. Nálunk sem a hazai futball sajátosságaihoz igazodó, sem a profi világban másutt működő nyugdíjrendszer nem létezik.

2018.12.07 14:36:24

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Év végén is pörög az ingatlanpiac, ám a vásárlással még nincs elkésve. Íme a legfontosabb tippek! (x)

2018.12.03 21:22:38

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A pályázat beadásának határideje: 2018. december 15., szombat éjfél.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS