Sportlövő vk: Tátrai és Miskolczi is a középmezőnyben

MTI MTIMTI MTI
2016.06.24. 18:41
Tátrai Miklós sportpisztolyban, Miskolczi Julianna pedig légpuskában végzett a középmezőnyben a Bakiban zajló sportlövő világkupa-viadalon.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint az egyaránt riói olimpiai induló két magyar közül Tátrai a 60 lövéses alapversenyt 546 körrel zárta, amivel a 56 fős mezőny 30. helyén zárt, és 10 körrel maradt le a nyolcas döntőről.

Miskolczi, a légpuska 2014-es egyéni és idei csapat Európa-bajnoka, a 40 lövéses alapversenyben 412.2 kört ért el, ami csak a 40. pozícióra volt elég a 66 fős mezőnyben. A nyolcas fináléhoz legalább 416.4 körös teljesítmény kellett.

A sportlövők idei utolsó vk-versenyén a nyolc magyar kvótás közül öten vesznek részt: Miskolczi és Tátrai mellett Sidi Péter (puska), Szabián Norbert (puska) és Csonka Zsófia (pisztoly).

Szombaton Csonka a női sportpisztoly második napi küzdelmeiben lesz érdekelt, míg Tátrai légpisztolyban indul.