Sportlövő-vk: Péni István bronzérmes légpuskában

MTI MTIMTI MTI
2018.04.22. 12:48
Péni István bronzérmet nyert légpuskában a sportlövők dél-koreai világkupaversenyén Csangvonban.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint az alapversenyben 627.9 kört lőtt, ezzel a hatodik helyen jutott a döntőbe, amelyben 228.5 körös teljesítménnyel lett harmadik két orosz mögött.

„Nagyon örülök a bronzéremnek, mert ez nagyon erős mezőny volt. Kilencvenkilenc százalékban mindenki itt volt, aki számít, mert ez a világkupa most a vb tesztversenye is” – utalt arra, hogy szeptemberben ugyanezen a helyszínen rendezik a sportág olimpiai kvalifikációs világbajnokságát.

Elmondta még, hogy már otthon készült az időeltolódásra, hajnali kettőkor edzett Budapesten, a Mexikói úti lőtéren, ami a dél-koreai reggeli kilenc órának felel meg, és úgy vélte, „ez is biztosan sokat számított”.

Ugyanebben a versenyben Sidi Péter 21. lett az alapban elért 625.3 körös eredményével, amivel 1.7-re volt a döntőtől.