Sportlövő-vk: nincs magyar kvóta a müncheni nyitó napon

MTI MTIMTI MTI
2015.05.28. 16:31
A férfi és női légpuskások mezőnyében sem jutott magyar versenyző döntőbe a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő világkupa-forduló csütörtöki nyitó napján, amelyen a legelőkelőbb helyen Sidi Péter végzett, aki 15. lett.

A férfiak 60 lövéses alapversenyében a már riói kvótás Sidi mellett Péni István és Veres Ádám volt érdekelt. A komáromiak világ- és Európa-bajnoka jól lőtt, ám 626.3 körös eredményével nyolc tizeddel elmaradt a nyolcadik, még finálés pozíciót elérő vetélytársától.

Péni szintén remekül versenyzett, s 625.7 körrel zárt, ami a 18. helyhez volt elég számára a 132 fős, nagy mezőnyben. A mindössze 18 éves puskásnak nem jött össze az olimpiai kvalifikáció megszerzése, és Veresnek sem, aki 52. lett 620.8 körrel.

A nőknél Zwickl-Veres Kata 414.3 körrel a 38., a tavalyi Európa-bajnok Miskolczi Julianna 413.7-tel a 47., míg Biatovszki Mira 408.9-cel a 96. helyen végzett a 143 fős, hatalmas mezőnyben.

Münchenben – a többi vk-viadalhoz hasonlóan – minden számban két olimpiai kvótát osztanak ki. Sidi mellett Péni István és Veres Ádám volt érdekelt. A komáromiak világ- és Európa-bajnoka jól lőtt, ám 626.3 körös eredményével nyolc tizeddel elmaradt a nyolcadik, még finálés pozíciót elérő vetélytársától.

Münchenben – a többi vk-viadalhoz hasonlóan – minden számban két olimpiai kvótát osztanak ki.