Sportlövő-vk: kedden sem volt magyar döntős Münchenben

2016.05.24. 14:07
Férfi légpisztolyban és női kisöbű sportpuska összetettben is messze voltak a döntőtől a magyar versenyzők a müncheni sportlövő-világkupa keddi versenynapján.

A viadal honlapja szerint férfi légpisztolyban az olimpiai kvótát a győri Európa-bajnokságon kiharcoló Tátrai Miklós 569 körrel a 79. helyen végzett, míg Nagy László 572 körrel a 64., Antal Balázs pedig 561-gyel a 102. helyet szerezte meg. A döntőbe jutáshoz minimum 584 körre volt szükség.

A női puskásoknál a riói olimpiára készülő Miskolczi Julianna 563 kört lőtt a 3x20 lövéses alapversenyben, amivel 69. lett. A mindössze 15 éves Gáspár Lalita 577 körrel a 38., Zwickl-Veres Kata pedig 575-tel az 50. pozícióban zárt. A fináléhoz legalább 583 kört kellett teljesíteni.

A vk-viadal szerdán zárul a férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyével, illetve a női légpisztoly küzdelmeivel.