Sportlövészet: Miskolczi első a Hungarian Openen

2015.11.29. 08:40
Miskolczi Julianna légpuskában aranyérmet nyert a Győrben zajló, 12. Hungarian Open nemzetközi 10 méteres – korábbi nevén légfegyveres – sportlövő-viadalon.

A magyar szövetség honlapján közölt szombati beszámoló szerint a szám tavalyi Európa-bajnoka a döntőben egy szerb riválisával való szétlövés után szerezte meg az első helyet.

Miskolczi mellett Nemes Adrienn bronzérmet szerzett légpisztolyban, ebben a számban a két, már riói olimpiai kvótás magyar sportolónak, Tobai-Sike Renátának és Csonka Zsófiának nem sikerült a döntőbe jutnia, előbbi a 10., utóbbi a 11. helyen végzett.

Férfi légpisztolyban legjobb magyarként Tátrai Miklós negyedikként zárt. A viadalon – amely a jövő évi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság főpróbájának is tekinthető – 21 ország 242 versenyzője vesz részt.

SPORTLÖVÉSZET, HUNGARIAN OPEN
Férfi légpisztoly:
1. Mauro Badaracchi (olasz) 199.1 kör, 2. Pavol Klopp (szlovák) 197.2, 3. Luca Tesconi (olasz) 176.6
Férfi légpuska: 1. Milutin Sztefanovics (szerb) 207.7 kör, 2. Marco De Nicolo (olasz) 206.6, 3. Milenko Szebics (szerb) 185.3
Női légpisztoly: 1. Zorana Arunovics (szerb) 202.4 kör, 2. Céline Goberville (francia) 197.2, 3. Nemes Adrienn 177.1
Női légpuska: 1. Miskolczi Julianna 208.2 kör, 2. Andrea Arszovics (szerb) 208.2, 3. Elania Nardelli (olasz) 184.9