Sportlövészet: Mészáros 3 körrel maradt le a nyolcas döntőről

2021.06.28. 17:10
A légpuskában csütörtökön aranyérmes Mészáros Eszter hétfőn a 17. helyen végzett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses számában az Eszéken zajló sportlövő-világkupaversenyen – számolt be róla az MTI.

A gödöllői sportoló – a nemzetközi szövetség honlapja szerint – 1170 körrel zárta a 120 lövést, és három körrel maradt el a nyolcas döntőtől.

A nap másik számában a Mészároshoz hasonlóan olimpiai induló Major Veronika peches volt a női sportpisztolyosok között, ugyanis fegyverhiba miatt fel kellett adnia a versenyt.

Az olimpia előtti utolsó nagy verseny csütörtöki napján Mészáros aranya mellett a férfiaknál a szintén tokiói induló Pekler Zalán a negyedik lett légpuskában, Major pedig ötödik légpisztolyban. Pénteken a Hammerl Soma, Pekler, Péni összeállítású csapat ezüst, míg a Dénes Eszter, Mészáros, Horváth Lea összetételű női trió bronzérmet nyert légpuskában.

Szombaton pedig a Mészáros, Péni duó megnyerte a légpuskások vegyes csapatversenyét, ami az olimpiai programban is szerepel.