Sakkvilágbajnok-jelölti torna: továbbra is Caruana az élen

MTI MTIMTI MTI
2018.03.20. 21:51
Változatlanul Fabiano Caruana áll az élen a sakkvilágbajnok-jelöltek Berlinben zajló tornáján, mivel a keddi, 9. fordulóban ő és közvetlen üldözője, Shakhriyar Mamedyarov is döntetlenre végzett.

Az amerikai játékos a világos bábukat vezetve a kínai Ting Li-zsennel remizett a nap leghosszabb mérkőzésén, míg az azeri nagymester az örmény Levon Aronjannal osztozott a ponton.

A forduló egyetlen győzelmét az orosz Szergej Karjakin aratta korábbi világbajnok honfitársa, Vlagyimir Kramnyik felett, aki immár a negyedik partiját vesztette el a viadalon.

A tornán mindenki kétszer játszik mindenkivel. Játszmánként a gondolkodási idő 100-100 perc az első 40 lépésre, majd 50-50 a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidővel.

A győztes novemberben, Londonban megmérkőzhet a norvég Magnus Carlsennel a világbajnoki címért.