Sakk vb-döntő: gyors remi a kilencedik partiban

MTI MTIMTI MTI
2014.11.20. 15:55
Mindössze húsz lépés után döntetlennel zárult a csütörtöki, kilencedik parti a Szocsiban zajló sakkvilágbajnoki döntőn, így a címvédő Magnus Carlsen 5–4-re vezet kihívójával, Viswanathan Ananddal szemben.

Ezúttal a 23 éves norvég nagymester vezette a világos bábukat. A pénteki tizedik játszmában a 44 esztendős indiai játékos teheti majd meg az első lépést.

A 12 partiból álló párviadalt az nyeri meg, aki hamarabb eléri a biztos győzelmet jelentő 6.5 pontot. Az esemény összdíjazása egymillió euró.

Ha a jövő keddre kiírt 12. mérkőzést követően 6–6 az eredmény, akkor egy újabb pihenőnap után négy rapidjátszmával – 25-25 perc és 10-10 másodperc bónuszidő lépésenként – dől el a világbajnoki cím sorsa.

Amennyiben ez sem dönt, akkor villámpartikra – 5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként – kerül sor. Szükség esetén öt ilyen meccs lesz, az utolsóban világosnak öt, sötétnek négy perce van, de remi esetén utóbbi a bajnok.

VB-DÖNTŐ, 9. JÁTSZMA (A VB HONLAPJA ALAPJÁN)