nemzetisport.hu 2017.09.13 17:20 Frissítve: 2017.09.13 17:49

Sakk: a rapid partik döntenek Rapport nyolcaddöntőjében

A második klasszikus játszma is döntetlennel ért véget Rapport Richárd és Jevgenyij Najer között a Tbilisziben zajló sakkvilágkupa nyolcaddöntőjében. Így a magyar és az orosz nagymester párharcáról a csütörtöki rájátszás dönt.

A szerdai találkozón Rapport a sötét bábukat vezette, és 47 lépésben egyezett meg a döntetlenben orosz ellenfelével, aki 2015-ben Európa-bajnok volt. Mivel a két klasszikus parti után 1:1 az állás csütörtökön rapid játszmák döntenek.

Amennyiben Rapport továbbjut, a kínai Ting Li-zsennel játszik a negyeddöntőben.

A világkupa kiemelt fontosságú verseny, ugyanis a két legjobb bejut a világbajnokjelöltek tornájára, amelynek győztese 2018-ban kihívhatja a világbajnokot, a norvég Magnus Carlsent.

SAKK, VILÁGKUPA, TBILISZI
NYOLCADDÖNTŐ
2. játszma

Jevgenyij Najer (orosz, 2694)–Rapport Richárd (2675) döntetlen
Az állás: 1:1

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.16 16:03:48

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A munkája és a hobbija is a mászás volt, a rutinfeladat azonban az életét követelte.

2018.01.15 23:29:19

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Csak egy pillanatig gondoljon bele bárki: milyen magyarságtudatot táplálhatott ilyen körülmények között az alig hatéves korától tömbromán környezetben élő kis Kati?

2018.01.12 02:50:28

A világcsoportba feljutó tenisz Davis-kupa-válogatottat meglepte, hogy nyert az egyéni sportágak csapatversenyében.