Rg vk: taroltak az orosz tehetségek, ötödik a legjobb magyar

2010.03.05. 22:30
Éjszakába nyúló versenynappal vette kezdetét a II. magyar felnőtt ritmikus gimnasztika világkupa és a Garantiqa junior nemzetközi verseny Debrecenben: a Főnix Csarnokban a pénteki junior viadal végén kettős orosz győzelem született.

Az elsőséget az idén berobbant, rendkívül laza, a 2010-es juniormezőnyben eddig kiválóan teljesítő Adel Galina (104.300) szerezte meg honfitársnője, Natalia Buliscseva (105.075) előtt. A fehérorosz Natalija Lescsiknek nem volt esélye a fényesebb éremre labdával elkövetett hibái miatt, meg kellett elégednie a bronzzal (100.975).

A magyar versenyzők kitűnően helytálltak: a legjobb magyar büszke címet az ötödik Szolnoki Nikolett mondhatja magáénak (95.100), Hernesz Bernadett (91.000) a nyolcadik, Kécza Daniella (88.450) a 14., Miklós Dominika (86.475) a 19., Boldizsár Blanka (84.525) a 21. helyet szerezte meg.

Szombaton már a felnőtt világkupa-mezőnyé  a főszerep, és a színvonalra jellemző, hogy a rendkívül csinos, sportos és ügyes hölgyek között pekingi olimpiai bajnok (az orosz Jevgenyija Kanajeva) és több világbajnoki érmes is van.

A magyar csapat (felnőtt egyéniben Vass Dóra, Forray Fanni, Szalóky Violetta, Horváth Csinszka, versenyen kívül Korom Anna indul) nagy reményekkel lép szőnyegre, és a felnőtt együttes kéziszer-csapattól (Buda Julianna, Hauser Judith, Kohlhoffer Fanni, Topic Dária, Tőkés Anna és Vándor Ágnes, tartalék: Katona Barbara) is sokat várnak a drukkerek.