Öttusa vk-döntő: Földházi Zsófia ezüstérmes Sarasotában

MTI MTIMTI MTI
2016.05.07. 00:24
Földházi Zsófia a második helyen végzett az öttusázók világkupa-sorozatának döntőjében, az egyesült államokbeli Sarasotában. A 36 fős mezőny másik magyar résztvevője, Alekszejev Tamara 15. lett. Győzött a német Lena Schöneborn.

Földházi Zsófia a csütörtöki körvívásban 18 győzelmet aratott, majd pénteken a bónuszvívásban is szerzett pontot, így 13. volt ebben a számban a nemzetközi szövetség honlapja szerint.

A 200 méteres úszást 2:11.05 perccel a második leggyorsabban teljesítette, majd a lovaglása ugyan nem sikerült jól, de három szám után az orosz Anna Burjakkal holtversenyben így is az ötödik-hatodik helyen állt.

A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásban ismét remekelt, a második leggyorsabb volt a kombinált számban, ezzel ezüstérmet nyert.

A döntőt megelőző négy versenyből hármon indult, Kairóban és Rio de Janeiróban negyedik, Kecskeméten pedig második lett.

A vk-fináléban közvetlenül nem osztanak riói kvótát, de – emelt szintű ˜– pontokat lehet gyűjteni az olimpiai ranglistára, amelyről a június 1-jei zárás után legalább hat férfi és hat női versenyző jut majd részvételi joghoz. Földházi mostani eredményével megerősítette helyét a közvetlen élcsoportban.

Szombaton a férfiak versenyét, vasárnap pedig a vegyes váltót rendezik. A vk-finálé után május végén Moszkvában lesz a világbajnokság – azon közvetlenül is lehet majd kvótát szerezni –, míg július első teljes hetében, Szófiában az Európa-bajnokság. Arra már az olimpiai rangsor zárása után kerül sor.

A riói olimpián a férfiaknál és a nőknél egyformán 36 versenyző indulhat.

ÖTTUSA VK-DÖNTŐ, SARASOTA
1. Lena Schöneborn (német) 1375 pont
2. Földházi Zsófia 1366 (vívás: 18 győzelem/17 vereség/209 pont, úszás: 2:11.05 perc/307 pont, lovaglás: 276, lövészet-futás: 12:06 perc/574 pont)