Öttusa-vb: két arannyal az éremtábla élén a magyarok

MTI MTIMTI MTI
2016.05.29. 17:28
Az élen végeztek a magyarok a moszkvai öttusa-világbajnokság éremtábláján, mivel egyedüliként tudtak két aranyat szerezni.

Az Alekszejev Tamara, Málits István páros a tizedik helyen végzett vegyes váltóban a moszkvai öttusa-világbajnokság záró napján.

A magyarok a 2x100 métert 2:06.14 perc alatt úszták le, ezzel a 21. helyen álltak a 23 kettőst felvonultató mezőnyben. Vívásban viszont a nyolcadik-kilencedik eredményt érték el 23 győzelemmel és 21 vereséggel, így összesítésben felzárkóztak a 12. pozícióba. Lovaglásban tovább javítottak helyzetükön, mivel a hetedik legjobb teljesítményt nyújtva a lehetséges 300 pontból 286-ot szereztek. A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futást kilencedikként kezdhették meg – a közvetlen élcsoporthoz képest jelentős hátránnyal –, s végül egy helyet visszacsúszva fejezték be a versenyt.

Az aranyérmet az orosz páros szerezte meg.

ÖTTUSA-VILÁGBAJNOKSÁG
VEGYES VÁLTÓ

1. Oroszország (Donata Rimsaite, Alekszandr Leszun) 1509 pont
2. Kína (Csan Hsziao-an, Han Csia-hao) 1488
3. Fehéroroszország (Anasztaszija Prokopenk, Ilja Palazkov) 1474
...10. Magyarország (Alekszejev Tamara, Málits István) 1434 (úszás: 2:06.14 perc/322 pont, vívás: 23 gyõzelem/21 vereség/212 pont, lovaglás: 286 pont, lövészet-futás: 11:26.42 perc/614 pont)