Öttusa-vb: 11. a magyar vegyes váltó, 3. hely az éremtáblán

MTI MTIMTI MTI
2017.08.28. 21:08
Tizenegyedik helyen végzett a Tomaschof Soma, Alekszejev Tamara összeállítású vegyes váltó a kairói öttusa-világbajnokság zárónapján. Magyarország a 3. helyen végzett az éremtáblán.

A mieink a hétfői versenyben a vívásban 18 győzelmet arattak és 20 vereséget szenvedtek, ezzel a 12. helyen álltak, majd a 2x100 méteres úszásban a 14. időt érték el a 20 párost felvonultató mezőnyben.
A lovaspályán a hetedik legjobb eredmény volt az övék azzal, hogy két akadályt vertek le és négy másodperccel túllépték a limitidőt.

A kombinált számnak – amelyben mindkét váltótagnak 2x800 métert kellett futnia két lövészettel megszakítva – kilencedikként vághattak neki, végül a 11. helyen értek célba.

Eredetileg Demeter Gergely indult volna Alekszejevvel, de közvetlenül az elutazás előtt derült ki, hogy betegség miatt nem tarthat a csapattal. Így az első számban, férfi váltóban nem is volt magyar páros, mivel Tomaschof mellé ilyen rövid időn belül már nem lehetett mást nevezni. Tomaschof így végül a vegyes váltóban jutott versenyzési lehetőséghez.

ÖTTUSA-VB, KAIRÓ
VEGYES VÁLTÓ

1. Németország (Alexander Nobis, Ronja Steinborn) 1391 pont
2. Egyiptom (Eszlam Hamad, Hajdi Morszi) 1381
3. Franciaország (Valentin Belaud, Julie Belhamri) 1370

11. Magyarország (Tomaschof Soma, Alekszejev Tamara) 1313 (vívás: 18 győzelem/20 vereség/197 pont, úszás: 2:03.66 perc/303 pont, lovaglás: 282 pont, lövészet-futás: 12:49.85 perc/531 pont)