Korpási Bálint ezüstöt nyert az Európa-játékokon

2015.06.29. 20:02
Korpási Bálint remek birkózással jutott be a 71 kilogrammosok döntőjébe, miután svéd, német és grúz birkózókat győzött le, a fináléban azonban az azeri vb-bronzérmes Csunajev 4:2-re jobbnak bizonyult nála. Magyarország első érmét szerezte a baki Európa-játékokon! A 98 kilóban Varga Ádám egyet nyert a lett ellen, majd kikapott az Európa-bajnok fehérorosztól, nem került vigaszágra. Knipli Csongort az 59 kilóban román, míg Kéri Zoltánt a 80 kilóban német ejtette ki a versenyből.

A versenyA verseny

Lezajlott az első versenynap Bakuban. Négy kötöttfogású súlycsoportból mind a négyben érdekeltek voltunk, ám sajnos nem sokáig, hiszen az 59 kilogrammos Knipli Csongort a román Munteanu, míg a 80 kilogrammos Kéri Zoltánt a német Neumaier a selejtezőben legyőzte és mivel egyikük legyőzője sem jutott döntőbe, így idő előtt búcsút kellett inteniük a versenynek. A 98 kilogrammosok között Varga Ádám is kiesett, mivel a fehérorosz Európa-bajnok Dzsejmicsenka miután legyőzte az újpesti birkózót, nem jutott fináléba, ezzel Ádámnak is véget ért a verseny. Remekelt azonban a BVSC-s Korpási Bálint. A 28 éves versenyző meggyőző birkózással győzte le a kellemetlen svéd Tallrothot, majd a német Európa-bajnok Stäbler sem tudta ezúttal megállítani. A döntőbe jutásért nagyot csapott Maci a grúz Culukidzével, ám végül 7:3-ra győzött, így fináléba került. Ellenfele nem elég, hogy az azeriek kiválósága, Raszul Csunajev volt a döntőben, de még körülbelül 2500 szurkolót is felül kellett volna múlnia Korpásinak. Sajnos nem sikerült, Csunajev az első menetben szerzett 4 pontosával komoly előnyre tett szert, Maci már csak szépíteni tudott a második menetben, ezzel fantasztikus ezüstérmet szerzett az Európa-játékokon.

Az 1. versenynap végeredménye:

59 kg
(24).Döntő:Marjanjan – Daurov 3:0
Európa-játékok győztese:Sztjepan Marjanjan (Oroszország)
2. Szoszlan Daurov (Fehéroroszország)
3. Elman Muhtarov (Azerbajdzsán) és Tarik Belmadani (Franciaország)
5. Amojan Roman (Örményország) és Viktor Csobanu (Moldova)

71 kg(19).Döntő:Csunajev – Korpási 4:2
Európa-játékok győztese:Raszul Csunajev (Azerbajdzsán)
2.KORPÁSI BÁLINT
3. Dominik Etlinger (Horvátország) és Frank Stäbler (Németország)
5. Szvelin Kosztadinov (Bulgária) és Mindla Culukidze (Grúzia)

80 kg(19).Döntő:Szaljejev – Huszejnov 2:0
Európa-játékok győztese:Jevgeny Szaljejev (Oroszország)
2. Rafig Huszejnov (Azerbajdzsán)
3. Daniel Alekszandrov (Bulgária) és Viktar Szaszunovszki (Fehéroroszország)
5. Selcuk Cebi (Törökország) és Olekszandr Sisman (Ukrajna)

98 kg(22).Döntő:Magomedov – Timcsenko 0:4
Európa-játékok győztese:Iszlam Magomedov (Oroszország)
2. Dimitrij Timcsenko (Ukrajna)
3. Melonin Noumonvi (Franciaország) és Cenk Ildem (Törökország)
5. Cimafej Dzsejnicsenko (Fehéroroszország) és Orhan Nurijev (Azerbajdzsán)

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők
59 kg:Munteanu Virgil (román) – Knipli Csongor 1:0
> a folytatásban a román kettőt nyert, ám a negyeddöntőben kikapott a moldovai Csobanutól, így Csongor kiesett a versenyből

80 kg:Florian Neumaier (német) – Kéri Zoltán 1:0
> a német 4:0-ra legyőzte a moldovait, ám a fehéroroszt már nem tudta felül múlni, 4-3-ra kikapott, így Kéri kiesett

71 kg:Korpási Bálint - Frank Stäbler (német) 4:3
>jön a döntőbe jutásért a grúz Culukidze, akit Maci idén már egyszer legyőzött Szombathelyen

98 kg:Cimafej Dzsejnicsenka (fehérorosz)–Varga Ádám 6:1
> a döntőbe jutásért a fehérorosz az Eb-bronzérmes Timcsenkoval birkózott, szoros meccsen kikapott, így Ádám kiesett

Elődöntő
71 kg:Korpási Bálint–Mindla Culukidze (grúz) 7-3
> Maci ellenfele a döntőben a vb-bronzérmes Csunajev lesz, aki moldovai, horvát és bolgár birkózókat győzött le a döntőbe vezető úton