Gyász: jövő kedden lesz Tass Olga temetése

MTI MTIMTI MTI
2020.07.21. 20:16
Jövő kedden a Farkasréti temetőben vesznek végső búcsút a 91 esztendős korában elhunyt Tass Olgától, az 1956-os melbourne-i olimpián aranyérmes női kéziszercsapat tagjától.

A Magyar Olimpiai Bizottság honlapja szerint az összesen hat olimpiai érmet nyert sportoló búcsúztatására és temetésére július 28-án 15.15 órától kerül sor. A július 10-én súlyos betegség után, kórházban elhunyt Tass Olga négy olimpián szerepelt, ötkarikás érmei mellett többek között világbajnoki címet is szerzett.

Sportolói karrierjét követően edzőként – tornában szakedzőként, majd mesteredzőként –, nemzetközi pontozóbíróként és a szövetség munkatársaként is dolgozott, a TF-en oktatott. Férje az olimpiai bajnok vízilabdázó, Lemhényi Dezső volt.

Tass Olgát a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Torna Szövetség is saját halottjának tekinti.