Golf: ritka nagy győzelmet aratott a két olimpikon fia

2015.05.25. 13:13
Több szempontból is figyelemre méltó tettet hajtott végre a dél-koreai An Bjong Hun azzal, hogy a hétvégén megnyerte a profi golfozók európai körversenyének (EPGA) egyik legnagyobb presztízsű viadalát, az ötmillió euró összdíjazású BMW PGA Championshipet az angliai Wentworthben.

A 23 éves dél-koreai játékos – aki 2009-ben, 17 esztendősen az Egyesült Államok amatőrbajnokságának legfiatalabb győzteseként robbant be – nagy fölénnyel, hatütésnyi előnnyel győzött, 267 ütéses teljesítménye versenycsúcs.

An Bjong Hun a hatvan évre visszatekintő wentworthi verseny első ázsiai győztese, és most fordul elő csupán harmadszor, hogy egy EPGA-újonc nyerje meg a nagy presztízsű tornát.

„Ez a győzelem alighanem megváltoztatja az életemet, hiszen ez a legnagyobb verseny az európai Touron, megnyerése rengeteg kiváltsággal jár” – tapintott rá a lényegre játékos, aki diadala révén 833 ezer eurót nyert, továbbá kivívta a lehetőséget, hogy induljon két idei majorversenyen (US Open, British Open).

An vérbeli sportcsalád sarja: édesanyja, Csiao Cse-min és édesapja, An Dzse Hjung asztaliteniszezőként érmet nyert az 1988-as szöuli olimpián – előbbi kínai, utóbbi dél-koreai színekben.

BMW PGA CHAMPIONSHIP, VIRGINIA WATER (Wentworth Club)