Golf: még senki sem nyert egy füst alatt ilyen sok pénzt

MTI MTIMTI MTI
2020.09.08. 09:46
Dustin Johnson a trófeával (Fotó: Getty Images)
Dustin Johnson nyerte meg a golfozók legrangosabb sorozatának (PGA Tour) döntőjét, a Tour Championshipet, ezzel csúcsnak számító 15 millió dolláros (mintegy 4.4 milliárd forintos) prémiumot könyvelhetett el.

Ekkora egyszeri pénzdíjat a profi golf történetében még nem kapott senki. Dustin Johnson a tornagyőzelem révén az összesített értékelésben is első lett.

A világranglistát vezető 36 éves amerikai játékos Atlantában három ütés előnnyel végzett az élen Justin Thomas és Xander Schauffele előtt.

Johnson a különleges lebonyolítású tornán már csütörtökön kétütéses előnyre tett szert. A 60 millió dollár összdíjazású versenyen a címvédő Rory McIlroy csak a tizedik lett. Eddig csupán neki és Tiger Woodsnak sikerült kétszer megnyernie a FedEx-kupa összesítését (ezúttal a volt világelső Woods nem jutott be a 30 játékost felvonultató döntőbe).