Golf, Masters: amerikai siker az év első kiemelt tornáján

2018.04.09. 01:46
Patrick Reed a győztest köszöntő ceremónián<br />(Fotó: golf.com)
Patrick Reed nyerte meg a férfi profi golfozók idei első kiemelt (major) versenyét, a vasárnap befejeződő Masterst az egyesült államokbeli Augustában. Az amerikai játékosnak ez az első major győzelme.

Patrick Reed már a második és a harmadik forduló után is az élen állt, de a befejező körben az utolsó lyukig megfeszítetten harcolnia kellett a győzelemért. Két honfitársa, Rickie Fowler és a Masters-történelem egyik legjobb utolsó körét produkáló Jordan Spieth a végsőkig üldözte.

A 27 éves Reed az utolsó szakaszon az elvárt négy ütéssel juttatta be a labdát a lyukba, és ez elég volt ahhoz, hogy előnyéből együtésnyit megőrizve megnyerje az egyik legnagyobb presztízsű golftornát.

Tiger Woods 289 ütéssel holtversenyben a 32. helyen végzett, a tavalyi győztes, a spanyol Sergio García két forduló után, az egyik legrosszabb összteljesítménnyel (159) kiesett.

AZ ÜTÉS, AMELLYEL FELKERÜLT A PONT AZ I-RE

Az utolsó tizenkét major versenyen Reed a kilencedik olyan győztes, aki korábban nem nyert ilyen tornát. Pillanatnyilag mind a négy major torna serlege amerikai kézben van (Spieth a British Open, Brooks Koepka a US Open, Justin Thomas a PGA Championship címvédője).