Golf: másfél év után újra győzött a korábbi világelső

2018.03.19. 13:29
Rory McIlroy megtörte az átkot, a korábbi világelső északír golfozó remek játékkal megnyerte az amerikai PGA-körverseny hétvégi viadalát, az Arnold Palmer Invitationalt.

„Az utolsó fordulóm tökéletes volt” – értékelte vasárnapi játékát Rory McIlroy, aki a versenynap kezdetén kétütésnyi hátrányban volt az akkor élen álló Henrik Stenson mögött, de bogeymentes utolsó körével (64), elsősorban az utolsó hat szakaszon elért öt birdie-jének köszönhetően mindenkit lehajrázott.Rory McIlroy, aki a versenynap kezdetén kétütésnyi hátrányban volt az akkor élen álló Henrik Stenson mögött, de bogeymentes utolsó körével (64), elsősorban az utolsó hat szakaszon elért öt birdie-jének köszönhetően mindenkit lehajrázott.

McIlroy ezt megelőzően legutóbb 2016. szeptember 25-én nyert tornát – éppen azon a napon, amikor a most hétvégi verseny névadója, a legendás amerikai golfozó, Arnold Palmer 87 esztendős korában elhunyt.

ÍZELÍTŐ RORY McILROY VASÁRNAPI JÁTÉKÁBÓL

A legjobbak közé visszatérni vágyó Tiger Woods is őrzi jó formáját, 278 ütéssel (68, 72, 69, 69) holtversenyben az ötödik helyen végzett.

McIlroy hat helyet előrelépve 7. a világranglistán, Woods 44-et előzve a 109. pozícióba jött fel, a világelső továbbra is az amerikai Dustin Jonhson.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
ARNOLD PALMER INVITATIONAL, BAY HILL (a pénzdíj: 8.9 millió dollár; a pálya: 6784 méter, 72 par)