Golf: két napig remekül ment, Rózsa Csilla 21. lett Svájcban

2016.04.30. 21:37
Rózsa Csilla, a fiatal magyar golfozó két napon át nagyszerűen játszott a LET Access Tour háromnapos svájci versenyén, de szombaton nem érezte jól magát, rossz szériába került, és visszacsúszott a második helyről – végül a 21.-ként zárt.

Rózsa Csilla az első napon négy, a másodikon három ütéssel jobb eredményt ért el a pályán elvártnál (par 72), és holtversenyben a második helyen állt.

A szombati befejező fordulót is birdie-vel kezdte, csakhogy a 6. és a 14. szakasz között hullámvölgybe került: három bogey és két dupla bogey összesen hét nem kalkulált ütéssel rontotta mérlegét. Az olimpiai részvételben reménykedő magyar játékos végül a 21. helyen végzett 215 (68, 69, 78) ütéssel.

A 30 000 euró összdíjazású ASGI Swiss Ladies Opent – amely a második számú európai profi női körverseny (LET Access Tour) égisze alá tartozik – a spanyol Carolina González García nyerte meg 208 ütéssel.