Darts-vb: megszületett a torna eddigi legnagyobb meglepetése!

2016.12.17. 23:20
Szombat este megszületett a londoni dartsvilágbajnokság eddigi legnagyobb meglepetése: a BDO szervezet 2014-es világbajnoka, Stephen Bunting hét meccsnyíl elrontása után 3:2-re kikapott honfitársától, az angol Darren Webstertől az első fordulóban. A világelső Michael van Gerwen csak egy játékot veszített első mérkőzésén.

A 16. kiemelt Bunting kétszer is szettelőnybe került (1:0, 2:1), a negyedik játszmát viszont simán elveszítette (2:2), így döntő szettre került sor. Az ötödik játszmában a 2015-ös világbajnokságon negyeddöntős Bunting hét meccsnyilat hibázott, amit a világranglista 35. helyén álló Webster kihasznált, 5–3-ra megnyerte a szettet, és kiejtette esélyesebb riválisát.

Ezt megelőzően Cristo Reyes és Dimitri Van Den Bergh a torna eddigi legmagasabb színvonalú mérkőzését játszotta egymással, amelyből a 95.54-es körátlagot felmutató spanyol játékos kerekedett ki győztesen – a belga 99.11-gyel zárt.

A világelső Michael van Gerwen erődemonstrációt tartott első mérkőzésén, egy játékot veszítve 3:0-ra elintézte a selejtezőből érkező finn Kim Viljanent, és készülhet a Reyes elleni mérkőzésére. Az idén 25 tornagyőzelmet arató holland játékos először ért el 100 fölötti átlagot (103.35) első fordulós világbajnoki meccsen.

A délutáni programban a kiemeltek közül a 31.-ként rangsorolt John Henderson is búcsúzott. A skót versenyző hirtelen halálban kapott ki 3:2-re az angol Andrew Gildingtől, aki a második körben a címvédő Gary Andersonnal találkozik.

Henderson a szetteket tekintve már 2:0-ra is vezetett, mégis vereséget szenvedett, mivel az ötödik játszmát döntő legben, 6–5-re elveszítette. Az angol Jamie Caven (29.) és a walesi Gerwyn Price (19.) után Henderson a harmadik játékos, aki kiemeltként nem élte túl az első kört.

A 2011-es elődöntős Terry Jenkins (18.) szetthátrányól verte meg a 23 éves Josh Payne-t, míg a selejtezőből érkező malajziai Tengku Shah megnehezítette Benito van de Pas (15.) dolgát, de legyőzni nem tudta a hollandot.