Darts-vb: Ha Smith így játszik, új világbajnokot avatunk – Anderson

M. D.M. D.
2019.01.01. 14:38
Kedd este, az új esztendő első napján a kétszeres világbajnok Michael van Gerwen és a 2013-as junior-vb-győztes Michael Smith játssza a londoni PDC-dartsvilágbajnokság döntőjét. A holland kiválóságtól vasárnap 6:1-es vereséget szenvedő Gary Anderson úgy véli, ha az angol versenyző úgy játszik a fináléban, mint Nathan Aspinall ellen az elődöntőben, akkor ő emelheti magasba a Sid Waddellről elnevezett trófeát.

A Premier League-döntőt májusban Van Gerwen (balra) simán megnyerte – kedd este ki örülhet? (Fotó: PDC)

„Ha Smith úgy játszik kedden, mint a vasárnapi elődöntőben, akkor új világbajnokot avatunk – mondta Gary Anderson nem sokkal azután, hogy Van Gerwen 104.7-es körátlaggal 6:1-re legyőzte őt az elődöntőben. – Nem mondanám, hogy Van Gerwen szenzációsan játszott volna ellenem, mert egyáltalán nem volt nehéz estéje. De úgy vélem, a döntőben komoly problémákba ütközik majd. Ha Smith a legjobbját nyújtja, Van Gerwen nehéz időket élhet meg a színpadon.”

A holland és az angol dartsozó eddig összesen 31-szer játszott egymással, és 25-ször Van Gerwen győzött. A 2018-as mérleget tekintve a világelső 7–2-re nyert. Ők ketten vívták a tavalyi Premier League-sorozat döntőjét is, amely a holland versenyző 11:4-es győzelmét hozta. Legutóbb a Grand Slam of Dartson találkoztak november 15-én, amikor Van Gerwen 10:8-ra nyert, de ehhez 108 feletti körátlagra volt szüksége.

A keddi mérkőzés 1983 óta a sportág történetének első olyan világbajnoki döntője lesz, amelyet 30 év alatti játékosok vívnak meg egymással. Harminchat évvel ezelőtt a BDO-vb fináléjában az akkor 23 éves Keith Deller 6:5-re megverte a 25 esztendős Eric Bristow-t. A PDC-nél még sosem játszott egymással világbajnoki finálét két olyan fiatal versenyző, mint a 30. életévét áprilisban betöltő Van Gerwen és a 28 éves Smith.

A finálé győztese 500 ezer fonttal (átszámítva 178.5 millió forint), a vesztese 200 ezerrel (71.4 millió forint) gazdagodik.

A 21 óra után kezdődő világbajnoki döntőt a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!