Darts-vb: elmaradt a varázslat, Simon Whitlock simán kikapott!

2018.12.20. 00:50
Simon Whitlock nyert szett nélkül búcsúzott a világbajnokságtól (Fotó: PDC)
A 21. kiemelt Kim Huybrechts pokoli erős játékkal bejutott a legjobb 32 közé, a 14.-ként rangsorolt Joe Cullen viszont egyetlen leget nyerve kiesett a második fordulóban a londoni PDC-dartsvilágbajnokságon, melynek esti programjában megszületett a torna harmadik nagy meglepetése: búcsúzott a 2010-es döntős Simon Whitlock.

Peter Wright és Raymond van Barneveld után újabb nagy név búcsúzott a világbajnokság második fordulójában: a PDC rangsorában 74. Ryan Joyce-nak még csak nem is kellett igazán jól játszania ahhoz, hogy három szettben elintézze a 2010-es döntős Simon Whitlockot.

A „Varázsló” az egész meccsen gyengén dobott, a körátlaga (87.63) és a kiszállási hatékonysága (4/22) is jócskán elmaradt attól, ami a világranglista nyolcadik helyezettjétől elvárható lenne. Ezzel szemben az első fordulóban az egyik női versenyzőt, az orosz Anasztaszija Dobromiszlovát búcsúztató Joyce 47 százalékkal értékesítette a duplákat (9/19), és első PDC-vb-jén rögtön bejutott a legjobb 32 közé.

WHITLOCK A NEGYEDIK TOP16-OS BÚCSÚZÓ A MÁSODIK FORDULÓBAN

A 2015-ös és a 2017-es Premier League-sorozatban is részt vevő Kim Huybrechts a tavalyi világbajnokság első fordulójában 86.4-es körátlaggal simán, 3:0-ra kikapott James Richardsontól, most azonban „berúgta” az Alexandra Palace ajtaját, és nagyon erős játékkal, hat 180-ast dobva lesöpörte a tábla elől Daniel Larssont. Aki egyébként nem játszott rosszul (91.26), de mivel mind a hét nyilát elrontotta a kiszállókon, játékot sem nyert.

A belga fiatalember a legutóbbi 95 mérkőzésén egyszer sem ért el ilyen magas körátlagot (103.26), és 2014 decembere óta először győzött három nyert szettig tartó meccsen 9–0-ra.

Huybrechts stílusosan, bull-lal fejezte be az összecsapást, és ha szombaton is ilyen jó napja lesz, akkor nagyon magas színvonalú meccset játszhat a harmadik fordulóban Dave Chisnall-lel.

A 14. kiemelt Joe Cullennak 0:2, 0–1-ig kellett várnia arra, hogy végre játékot nyerjen Brendan Dolan ellen, de erősen közepes teljesítménye ahhoz nem volt elegendő, hogy meg is fordítsa a mérkőzést. Az angol játékos összesen 16 nyilat hibázott el a duplákon (1/17), miközben Dolan a második szett végén megdobta a lehető legmagasabb, 170-es kiszállót, elsőként a mostani világbajnokságon.

A 29 éves Cullen esetében nem először fordul elő, hogy az év legfontosabb versenyére nem tudja „összetenni” a játékát: 2011 óta minden PDC-vb-n részt vett, ám csak egyetlen főtáblás meccset nyert meg.

A tizedik kiemelt Michael Smith a kiszállók hatékony értékesítésének (10/20) köszönhetően 3:1-es győzelmet aratott a holland Ron Meulenkamp felett, a világranglista-9. James Wade azonban csak óriási csatában, döntő szett tie-breakben tudott túljutni a japán Aszada Szeigón (2:2, 4–2). És nem azért, mert ne játszott volna jól, hanem mert a 38 esztendős ázsiai versenyző dobott a vártnál sokkal jobban. Aszada 97.5-es körátlagával új japán csúcsot ért el televíziós meccsen.

Említést érdemel még, hogy Wade hogyan reagált arra, amikor a második játszmában a szetteket tekintve egyenlített. Valósággal beleordított a japán arcába, aki azonban ettől nem rettent meg, hanem ugyanolyan csendesen és szorgosan tette a dolgát, mint a mérkőzés addigi részében. Viselkedéstanból ő vizsgázott jobban, de Wade jutott tovább.