Darts PL: Van Gerwen és Lewis parádés meccset játszott egymással

2017.02.23. 22:06
Michael Van Gerwen és Adrian Lewis parádés meccset játszott egymással (Fotó: pix123.com)
Szenzációs mérkőzésen döntetlenre végzett egymással a világbajnok Michael van Gerwen és Adrian Lewis a Premier League negyedik állomásán, Brightonban.

Dave Chisnall–Jelle Klaasen

A világranglista 9. helyén álló holland Klaasen első győzelmét szerezte meg a most zajló Premier League-ben. Chisnall háromszor is elveszítette saját kezdését, ráadásul Klaasen nagyszerű napot fogott ki – egy ízben 152-ről szállt ki –, így gyakorlatilag egy percig sem volt kérdés a mérkőzés kimenetele.

Michael van Gerwen–Adrian Lewis

Egészen parádés meccset játszott egymással a két klasszis. A holland világbajnok erősen, 11 nyilas kiszállóval kezdett, ami elbizonytalanította Lewist. Van Gerwen aztán kétszer is elhibázta a kiszállót, így az angol egyenlített. Ezután Lewis percei következtek, előbb elvette Gerwen kezdését, majd egy nagyszerű leg végén hozta a sajátját.

A holland ezután 116-ról ment ki, Lewis azonban ezt is felülmúlta, és 170-es kiszállóval ismét elhúzott kettővel. Ezt már nem hagyta szó nélkül Gerwen, hat hibátlan nyíl után gyorsan szépített, majd szép kerekítés után a harmadik próbálkozásra kiegyenlített.

Lewis 170-es kiszállója

Lewis, ha nehezen is, de behúzta a követező leget, sajátját azonban elbukta, majd ezután már Gerwen került előnybe. Az utolsó legben a világbajnok kis híján 170-ről kiszállt, a bullt azonban elrontotta, így Lweis döntetlenre mentette a mérkőzést.

Gary Anderson–James Wade

Pocsékul kezdett a vb-döntős skót, Wade 5–1-re elhúzott, ekkor viszont összeszedte magát Anderson, és nagyszerű játékkal 6–5-re fordított. Tegyük hozzá, az 5–5-öt jelentő leg pocsék végjátékot hozott, Anderson végül 24 nyíllal szállt ki, ami az eddigi legrosszabb a most zajló Premier League-ben.

Saját legjét a végén hozta Wade, így ez az összecsapás is döntetlennel ért véget.

Phil Taylor–Kim Huybrechts

Papíron nem várt nehéz meccs a „nagy öregre”, különösen annak fényében, hogy az összes eddigi meccsüket az angol nyerte. Ezúttal Huybrechts kezdett jobban, aki 110-ről rögtön brékelt, majd Taylor hibája után 0–2-re elhúzott. 5–6-ig felváltva hozták saját kezdésüket – 3–4-nél 140-ről szállt ki a belga –, az utolsó legben viszont megremegett Huybrechts keze, így Taylor ikszre mentette a meccset.

„Nem nyertem egy pontot, hanem elveszítettem egyet” – mondta a meccs után a belga játékos.

Raymond van Barneveld–Peter Wright

A játéknap záró mérkőzésén 4–4-ig mindkét játékos hozta a saját kezdését, ekkor azonban Wright brékelt, és karnyújtásnyira került a győzelemtől (4–6). A holland számára viszont volt visszaút, a szépítés után az utolsó játékban pontosabban célzott a skótnál, és egy 140-es kiszállóval pontot mentett.

A brightoni állomáson tehát az öt mérkőzésből négy döntetlenre végződött, ami a Premier League jelenlegi lebonyolítási rendszerében rekord!