Asztalitenisz WT-döntő: japán csodagyerek nyert a férfiaknál

MTI MTIMTI MTI
2018.12.16. 20:04
A mindössze 15 éves japán Harimoto Tomokazu nyerte meg a férfiak versenyét az asztaliteniszezők World Tour-döntőjében, a dél-koreai Incshonban.

A szigetországi csodagyerek a viadal történetének legfiatalabb egyéni bajnoka lett. A vasárnapi fináléban Harimoto – aki már ötödik a világranglistán – a nála egy hellyel előrébb rangsorolt kínai Lin Kao-jüant verte 4:1-re. Az eddigi legfiatalabb WT-döntő bajnok a kínai Vang Hao volt, aki 2003-ban egy nappal 20. születésnapja előtt tudott diadalmaskodni.

A japán tini 100 ezer dollárt kapott incshoni sikeréért. A kínaiak világelsője, a tavaly győztes Fan Csen-tung meglepetésre már a negyeddöntőben búcsúzott, miután hat szettben kikapott a Németországban légióskodó brazil Hugo Calderanótól.

A nőknél kínai házidöntőt rendeztek, ezt a címvédő Csen Meng nyerte öt játszmában Ho Cso-csia ellen.

A magyar színeket az Ecseki Nándor, Szudi Ádám duó képviselte a viadalon, a kettős a férfi páros első fordulójában – a legjobb nyolc között – 3:0-ra kikapott a később az elődöntőben búcsúzó Morizono Maszataka, Osima Juja japán egységtől.