Asztalitenisz Top 16: Póta Georgina negyeddöntős

MTI MTIMTI MTI
2016.02.05. 22:55
Póta Georgina megnyerte harmadik mérkőzését, ezzel bejutott a negyeddöntőbe a portugáliai Gondomarban zajló asztalitenisz Top 16 bajnokságon.

A világranglistán 38. magyar játékos egy-egy győzelemmel és vereséggel várta utolsó csoportmeccsét, amelyen a nemzetközi szövetség rangsorában 80., még nyeretlen orosz Jana Noszkova volt az ellenfele. Az összecsapást végig Póta irányította, a riválisnak esélye sem volt, így végül sima 3:0 lett a vége. A csoport másik esti találkozóján a spanyol Shen Yanfei 3:2-re jobbnak bizonyult az ugyancsak ázsiai származású, német Wu Jiaduónál, így százszázalékos teljesítménnyel az élen végzett, és Póta lett a második.

A torna pénteki első szakaszában négy négyfős csoportban zajlottak a mérkőzések, az első két-két helyezett került a negyeddöntőbe, ahonnan kezdve már egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

A 31 éves Póta, aki tavaly Bakiban hatodikként zárt, szombaton délelőtt lép asztalhoz a legjobb nyolc között.

A vasárnapig tartó bajnokság összdíjazása 10 ezer euró, a férfi és a női győztes két-két ezerrel gazdagodik. Mindkét nem versenyének első három helyezettje részvételi jogot szerez a világkupára, amelyet ősszel rendeznek meg.