Asztalitenisz: Póta a 16 között a BOK Csarnokban, Pattantyús búcsúzott

MTI MTIMTI MTI
2017.01.19. 22:35
Póta Georgina bejutott a nyolcaddöntőbe egyesben az év első asztalitenisz World Tour-versenyén, a budapesti BOK Csarnokban (korábbi SYMA Csarnok) zajló, 120 ezer dollár összdíjazású Hungarian Openen. Pattantyús Ádámszemélyében az egyetlen főtáblás magyar kiesett a férfi egyes küzdelmében.

A női verseny ötödik kiemeltje rosszul kezdett a cseh Renata Strbíkova ellen, az első játszma el is ment, a folytatásban azonban már ő irányított. Az ötödik játszmában ugyan volt egy megingása – 8–4-re is vezetett, az ellenfél innen fordított, és szépített a szetteket tekintve -, de összességében magabiztosan nyert. Győzelmével érvényesült a papírforma, mivel ő 34., riválisa pedig 84. a januári világranglistán.

Női egyesben Póta lesz az egyetlen magyar a legjobb 16 között, az ellenfele egyelőre nem ismert.

A férfiaknál a világranglistán 75. helyen álló Pattantyús Ádám az első játszmát szoros küzdelemben vesztette el, de a másodikban még javítani tudott a cseh Tomas Konecny ellen. A folytatásban viszont a vele nagyjából azonos játékerőt képviselő ellenfele hamar elhúzott 3–1-re a szetteket tekintve. Pattantyús az ötödikben ismét nagy küzdelemre késztette riválisát, aki azonban így is begyűjtötte negyedik játszmasikerét, s ezzel a mérkőzést is megnyerte.

A döntőket minden felnőtt számban az utolsó napon, vasárnap 14 órától tartják.

A páros negyeddöntőire pénteken délelőtt kerül sor.

ASZTALITENISZ WORLD TOUR-VERSENY, BOK CSARNOK
Egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért)
Nők

Póta Georgina–Renata Strbíkova (cseh) 4:2 (–7, 6, 7, 7, –9, 9)
Csen Hszing-tung (kínai)–Pergel Szandra 4:1 (4, 8, 8, –9, 6)
Britt Eerland (holland)–Madarász Dóra 4:1 (9, –6, 9, 9, 7)
Férfiak
Tomas Konecny (cseh)-Pattantyús Ádám 4-1 (10, -10, 8, 4, 10)
Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért)

Nők
Póta Georgina, Matilda Ekholm (magyar, svéd)–Natalia Bajor, Darja Trigolosz (lengyel, fehérorosz) 3:0 (9, 8, 4)
Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz–Jekatyerina Guszeva, Julija Prohorova (orosz) 3:2 (–10, 8, –7, 11, 9)
Lin Csia-hszüan, Lin Po-hszüan (tajvani)–Madarász Dóra, Pergel Szandra 3:2 (10, –3, 10, –7, 7)
Férfiak
Ecseki Nándor, Szudi Ádám-Csö Jü Clarence Chew, Kao Ning (szingapúri) 3:2 (–9, 3, 4, –10, 4)