Asztalitenisz: kettős német siker az Európa Top 16-n

2021.09.19. 19:46
Patrick Franziska sikerét hozta az Európa Top 16 versenye (Fotó: AFP, archív)
Mindkét finálé német–portugál párharcot hozott az asztaliteniszezők Európa Top 16 versenyén, amely a férfiaknál Patrick Franziska, a nőknél Nina Mittelham sikerével zárult Szalonikben.

A német asztalitenisz ismét megmutatta erejét: annak ellenére, hogy olyan klasszisok, mint a férfiaknál az egyéni olimpiai bronzérmes Dimitrij Ovtcharov és az Európa-bajnoki címvédő Timo Boll, a nőknél pedig többek között a csapatban olimpiai ezüstérmes Petrissa Solja nem állt asztalhoz az Európa Top 16 versenyen, mindkét számban elvitték az aranyérmet.

A döntőben a hölgyeknél az ötödik helyen kiemelt 24 éves Nina Mittelham nagyon simán verte meg a portugál-kínai Fu Yut, a férfiaknál a harmadiknak rangsorolt 29 esztendős Patrick Franziska hasonlóan meggyőző fölénnyel intézte el a Marcos Freitast – mindkét győztes először lett az Európa Top 16 legjobbja. Érdekesség, hogy a nőknél sorozatban harmadszor, a férfiaknál hetedszer lett a németeké az első hely.