Asztalitenisz csapat-vb: a mieink 0:2-ről legyőzték a csoportelsőt

2018.05.02. 13:49
A magyar férfiválogatott 0:2-ről fordítva 3:2-re legyőzte az eddig százszázalékos olasz együttest a svédországi Halmstadban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokság szerdai játéknapján, s ezzel szinte biztos, hogy a folytatásban a másodosztály felső ágán szerepelhet a rájátszás során.

Majoros Bence és Szudi Ádám veresége után Ecseki Nándor győzelme jelentette a fordulópontot a találkozón, ezt követően Majoros és Szudi is hozta a második meccsét, s ezzel a magyarok megszerezték harmadik sikerüket a vb-n.

Este a csoportutolsó, még nyeretlen Ecuador lesz Aranyosi Péter szövetségi kapitány csapatának ellenfele.

A 24 csapatos élvonalban szereplő magyar női válogatott legközelebb pénteken lép asztalhoz, a 13-20. helyért zajló rájátszás első körében az indiai–luxemburgi meccs továbbjutója lesz az ellenfele.

ASZTALITENISZ CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, HALMSTAD
Férfiak, másodosztály, G-csoport, 4. forduló
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 3:2

Majoros Bence–Mihai Bobocica 2:3 (–11, 7, 7, –8, –7)
Szudi Ádám–Niagol Stoyanov 2:3 (6, 7, –5, –5, –8)
Ecseki Nándor–Matteo Mutti 3:1 (11, 5, –8, 6)
Majoros–Stoyanov 3:1 (10, 4, –9, 8)
Szudi–Bobocica 3:1 (8, 7, –6, 8)

A csoport további eredményei
Görögország–Szerbia 3:2
Paraguay–Ecuador 3:1

A csoport állása: 1. Olaszország 7 pont (11:6), 2. Magyarország 7 (11:7), 3. Görögország 7 (10:7), 4. Szerbia 6, 5. Paraguay 5, 6. Ecuador 4

Mindkét osztályban azonos a lebonyolítás: a körmérkőzés után a négy hatos csoport első három helyezettje jut tovább a felső ágra, a csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe, a másodikok és harmadikok pedig az első fordulóba. A csoportok negyedik, ötödik és hatodik helyezettjei a 13-24., illetve 37-48. helyért játszanak a folytatásban. A második vonal első két helyezettje – a vb 25. és 26. helyezettje – a következő csapat-vb-n az első osztályban szerepelhet.

A nyolcad- és negyeddöntőket szerdán és csütörtökön rendezik, pénteken következnek az elődöntők, a női fináléra szombaton, a férfira vasárnap kerül sor.