HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI/NSOnyomtatott 2008.12.09 17:33 Frissítve: 2012.02.20 02:45

A szakszövetségek megválasztották a 2008-as év legjobbjait

A Magyar Távirati Iroda sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik, kik sportágukban az év legjobbjai. Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

HIRDETÉS
Polgár Juditot 13. alkalommal választották az év legjobbjának
Fotó: Szabó Miklós (archív)
Polgár Juditot 13. alkalommal választották az év legjobbjának

Az idei győztesek közül 13. sikerével kiemelkedik Polgár Judit, valamint a szintén sakkozó Lékó Péter és a sífutó Tagscherer Zoltán. Utóbbiak egyformán 11. alkalommal végeztek az élen.

Az öttusázó Gyenesei Leila immár a harmadik sportágban bizonyult a legjobbnak, korábban kétszer aquatlonban és kétszer sífutásban választották az év sportolójának.

A tavalyi elsők közül 45 sportoló védte meg címét.

Atlétikában a pekingi olimpián negyedik helyen végző kalapácsvetőnk, Pars Krisztián a legjobb, aki – mint beszámoltunk róla – lehetséges, hogy a második helyre lép elő az ötkarikás játékokon az eredetileg 2. és 3. helyen záró fehérorosz sportolók doppingügye miatt.

Jégkorongozóink közül immár negyedik alkalommal kapta a legtöbb szavazatot az Alba Volán és a magyar válogatott kulcsjátékosa, Palkovics Krisztián.

A magyar labdarúgók közül ebben az évben a válogatottban és a belga Anderlechtben is kiemelkedő teljesítményt nyújtó védőnk, Juhász Roland kapta a legtöbb voksot.

Táblázatunkban zárójelben jelöltük, ki hányadik alkalommal végzett az élen.

A legjobbak névsora

Asztalitenisz
Jakab János (Lombard-BVSC/Levallois SC) (2.)
Tóth Krisztina (Kroppach) (10.)

Autósport
Palik László, Darázsi Gábor (RTL Motorsport Klub Egyesület) (1.)
Walterné Dancsó Adrienn (Főnix Motorsport Egyesület) (1.)
Kancsár Ferenc (Dabasi Technikai Egyesület) (1.)

Atlétika
Pars Krisztián (Dobó SE) (2.)
Kálovics Anikó (Zalaszám ZAC) (1.)

Birkózás
Fodor Zoltán (FTC) (1.)
Sastin Marianna (Csepel) (4.)

Curling
Nagy György (Wallis SC) (5.)
Szekeres Ildikó (Wallis SC) (5.)

Cselgáncs
Ungvári Miklós (Kecskeméti JC) (2.)
Csernoviczki Éva (IPPON Judo Tatabánya SE) (1.)

Erőemelés
Szabó Ágnes (erőemelés és fekve nyomás, Orosházi Toldi SE) (2.)
Pesszer Gábor (erőemelés, JAK Erőemelő SE) (2.)
Piszák Péter (fekve nyomás, Völgy Fitness Center) (2.)

Evezés
Varga Tamás (Bajai Spartacus VSE) (6.)
Hajdú Zsuzsanna (Csepel Evezős Klub) (1.)

Fallabda
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia) (6.)
Kecse-Nagy Helga (Tisza SE) (1.)

Golf
Böndicz Gergő (Budapest Highland Golf Club) 2.
Kocsis Réka (Old Lake Golf Club) 9.

Hosszútávúszás
Gercsák Csaba (Jövő SC) (2.)
Kovács Rita (Nyíregyházi TKSE) (2.)

Íjászat
Berényi József (Legolas Íjász Klub) (1.)

Jégkorong
Palkovics Krisztián (Alba Volán) (4.)
Pintér Zsófia (Prilly Lausanne) (1.)
Vas Márton (görhoki, HC Briancon) (1.)
Kajak-kenu
Vajda Attila (Démász-Szeged) (2.)
Kovács Katalin (MTK) (9.)

Karate
S. Kovács Ádám (KEK Sporting Budo) (6.)
Ábrahám Edit (Fight-Team SE) (1.)

Kerékpár
Parti András (mountainbike, Trek Józsefhegyi SE) (2.)
Benkó Barbara (mountainbike, LTV Merida Racing) (2.)
Hódi Anikó (BMX, Honvéd Bercsényi SE) (2.)
Radasics Vilmos (BMX, Soproni Autóklub BMX SE) (7.)

Kézilabda
Iváncsik Tamás (MKB Veszprém) (1.)
Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC) (1.)

Kick-box
Mórádi Zsolt (tatamisportok, KirályTeam, Csepel) (1.)
Dancsecs Bojána (tatamisportok, Dinamica SE, Körmend) (1.)
Szuknai Zsuzsa (ringsportok, Szegedi Box Club) (1.)
Görbics Gábor (ringsportok, Szegedi Box Club) (1.)

Korcsolya
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, Tiszaújvárosi SC) (9.)
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberény SE) (4.)
Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) (3.)
László Emese, Fejes Máté (jégtánc, Bp. Spartacus) 1.
Galambos Gábor (rövid pályás gyorskorcsolya, TRGSE) (1.)
Heidum Bernadett (rövid pályás gyorskorcsolya, TRGSE) (1.)
Magyar szinkronkorcsolya-válogatott, Team Passion (1.)

Kosárlabda
Németh István (AEK Athén) (3.)
Vajda Anna (MiZo Pécs 2010) (1.)

Labdarúgás
Juhász Roland (RSC Anderlecht) (1.)
Jakabfi Zsanett (MTK) (1.)
Gyurcsányi Zsolt (futsal, Székelyudvarhely)( 2.)
Körmöczi Ildikó (futsal, Univerzum NFC) (1.)

Lovassport
Dobrovitz József (fogathajtás, Vecsés SE) (2.)
Ódor Enikő (távlovaglás, Agárd) (1.)

Motorsport
Kovács Nikolett (gyorsasági motoros, NO. 1 Mini és motoros Team) (1.)

Műugrás
Hajnal András (Szolnoki HSE) (4.)
Barta Nóra (BVSC) (8.)

Ökölvívás
Káté Gyula (MTK) (2.)
Ducza Anita (NYVSC) (1.)

Öttusa
Kasza Róbert (KSI) 1.
Gyenesei Leila (Alba Volán-Bericap, Kaposvári Építők) 1.

Rögbi
Novák Péter (Esztergomi Vitézek Rugby SE) (1.)
Pölöskei Petra (Fehérvár Rugby Club) (2.)

Röplabda
Szabó Gábor (Dunaferr SE/Company Nyelviskola-Veszprémi RC) (1.)
Nagyné Mátrai Veronika (Vasas Opus-Via Óbuda) (1.)
Tóth Gábor (strandröplabda) (1.)
Héjjas Valéria (strandröplabda) (1.)

Sakk
Lékó Péter (Lékó Péter SE) (1.)
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram SK) (13.)

Bene Márton (alpesi sí, FullSport SE) (1.)
Berecz Anna (alpesi sí, FullSport SE) (3.)
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) (11.)
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) (1.)
Tagscherer Imre (sílövészet, KSI) (9.)
Szöllősi Kitty (sílövészet, Miskolci Honvéd) (2.)

Sportlövészet
Sidi Péter (Komáromi VLK) (5.)
Keczeli Bianka (Keszthely) (2.)

Súlyemelés
Baranyai János (Nyíregyházi VSE) (1.)
Magát Krisztina (BKV Előre) (1.)

Szektorlabda
Fülöp Elemér (DÖKE Komló) (2.)

Szinkronúszás
Kiss Szofi (szinkronúszás, H2O Synchron SE) (1.)

Szörf
Gádorfalvi Áron (Kenese Marina Port) (6.)
Detre Diána (Kenese Marina Port) (4.)

Szumó
Varga Botond (Szolnoki MÁV SE) (1.)
Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) (1.)

Tájfutás
Kelemen Bernadett (PVSK) (1.)
Kovács Ádám (Egri Testedző Egylet) (3.)
Horváth Marcell (tájkerékpár, VBT) (1.)
Füzy Anna (tájkerékpár, OSC) (4.)
Marosffy Orsolya (sítájfutás, OSC) (1.)

Teke
Kiss Norbert (Szegedi TE-Gabonatransz) (3.)
Csongrádi Gyöngyi (FTC) (1.)

Tekvondó
Tóth Balázs (Tájfun SE) (8.)
Kotsis Edina (BHSE) (3.)

Tenisz
Balázs Attila (Gödöllő) (1.)
Szávay Ágnes (Vasas) (2.)

Tollaslabda
Tóth Henrik (Hajdú Gabona DTC-DSC-SI) (3.)
Varga Sarolta (Honvéd Zrínyi SE) (1.)

Torna
Berki Krisztián (UTE) (3.)
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) (2.)
Juhász Zsolt (gumiasztal, UTE) (2.)
Szabó Andrea (gumiasztal, SZHSE) (2.)
Vass Dóra (rg, Garantiqa-Óbuda RSG TC) (2.)
Meleg Dóra, Szegedi Dorottya, Xue Andrea (sportakrobatika, FTC női hármas) (1.)
Roik Zsolt (aerobik, Vasas) (1.)

Triatlon
Kuttor Csaba (Uniqa Team Miskolc) (6.)
Szabó Zita (DSC-DSI) (2.)

Úszás
Cseh László (Kőbánya SC) (5.)
Verrasztó Evelyn (Jövő SC) (1.)

Versenytánc
Maurizio Vescovo, Törökgyörgy Melinda (9.)

Vitorlázás
Berecz Zsombor (Velencei-tavi Vízisport-iskola SC) (1.)
Péch Fanni (Révfülöpi Iskolai Vitorlázó, Vízi mentő és Korcsolyázó Egyesület) (1.)

Vívás
Mincza-Nébald Ildikó (MTK) (3.)
Boczkó Gábor (Honvéd Humán Rent) (2.)

Vízilabda
Biros Péter (ZF Eger) (4.)
Pelle Anikó (Siracuza) (1.)
HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.16 17:13:19

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2018.11.15 13:47:44

Egyéb egyéni PÓR KÁROLY

INTERJÚ. „Sportértékről fölösleges is beszélni, a UFC üzleti vállalkozás” – S. Kovács Ádám a küzdősportokról, Mayweatherről.

2018.11.09 23:06:22

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Örüljünk, amíg egy lausanne-i irodában nem kezdenek olyan címmel kommünikét fogalmazni, hogy a „Következő olimpia érdeklődés hiányában elmarad.”

2018.11.08 22:53:24

Egyéb egyéni SZABÓ LÁSZLÓ

ALAPVONAL. Sokoldalúság és sokszínűség, az elődök tisztelete és a hagyományok megteremtése, Az új folytonos keresése. Speidl Zoltán egyike azon BEAC-hősöknek, akiknek az élete, mint cseppben a tenger, megmutatja azt is, hogy miért fontos egy közösséghez, esetünkben éppen a BEAC-hoz tartozni.

2018.11.06 14:39:21

Egyéb egyéni THURY GÁBOR

Helsinki bajnoka mesélt kalandos életéről, unokáiról, a fotózásról, s készülő és elkészült könyveiről.

HIRDETÉS
HIRDETÉS