MTI 2007.12.15 00:27 Frissítve: 2012.02.20 02:41

Nem Talma a legjobb

Az év magyar sportolója címre jó eséllyel pályázó Talmácsi Gábort a Magyar Motorsportszövetség nem választotta az év motorversenyzőjévé (a cím az Európa-bajnok Győrfi Alené lett). Ennek prózai oka van: „Gábor az idén olasz licenccel versenyzett, így természetes, hogy a MAMSZ a saját tagjai közül választott” – mondta Stefano Favaro, a 125 köbcentis kategória újdonsült világbajnokának menedzsere.

A sportolók közül harmincketten védték meg tavalyi elsőségüket a szavazáson, a sakkozó Polgár Judit már tizenkettedik, Lékó Péter és a sífutó Tagscherer Zoltán tizedik alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

A LISTA

 

Asztalitenisz: Pázsy Ferenc (Lombard-BVSC — 1 alkalommal), Tóth Krisztina (FSV Kroppach) 9.

Autósport: Kárai Tamás (Pap ME) 1. Birizdó Imre (gokart, Dabasi TSE) 2. 

Atlétika: Pars Krisztián (Dobó SE) 1. Petráhn Barbara (Szolnoki MÁV SE) 1. 

Birkózás:  Ritter Árpád (Csepel BC) 5. Sastin Marianna (Csepel-Delta SE) 3.

Búvársport: Vilhelm Szilárd (uszonyos, Mátrai EB) 2. Debreczeni Hajnalka (uszonyos, DVCSH-UBSE) 2. László Dezső (tájékozódási búvár, DVCSH-UBSE) 1. Farkas Eszter (tájékozódási búvár, Amphora Búvárklub) 2.

Cselgáncs: Hadfi Dániel (BHSE-Kipszer) 1. Baczkó Bernadett (KSI SE) 1.

Erőemelés: Pesszer Gábor (erőemelés, JAK ESE) 1. Szabó Ágnes (erőemelés, Orosházi TSE) 1. Piszák Péter (fekvenyomás, Völgy FC) 1. Nagypál Krisztina (fekvenyomás, Ducsai-ESE) 1.

Evezés:  Varga Tamás (Baja) 5., Hirling Zsolt (Vác) 2.  Szabó Katalin (Vác) 1.

Jégkorong: Szélig Viktor (HC Briancon) 1. Szlaby Gyöngyi (UTE) 1.

Kajak-kenu: Vajda Attila (kenu, Démász-Szeged) 1. Kovács Katalin (MTK) 8.

Karate: S. Kovács Ádám (KEK Sporting Budo) 5. Szövetes Veronika (Fight-Team Harcművészeti SE) 1. 

Kerékpár: Bodrogi László (országúti, Credit Agricole) 9. Király Mónika (országúti, MTE) 2.

Kézilabda: Puljezevics Nenad (Pick Szeged) 1. Görbicz Anita (Győri Audi EKC) 3.


Kick-box:  Debreczeni Dezső (Békéscsabai LSE) 4. Marton Klára (Szombathely) 2.

Korcsolya:  Sebestyén Júlia (műkorcsolya, Tiszaújváros) 8. Vardanjan Tigran (műkorcsolya, Delta Fitness) 1. Hoffmann Nóra, Elek Attila (jégtánc, Piruette Club) 5. Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberény SE) 3. Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 2. Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE)  2. Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, Tornádó) 4.

Kosárlabda: Németh István (Vojvodina) 2. Iványi Dalma (MiZo Pécs) 5.

Labdarúgás: Hajnal Tamás (FC Karlsruhe) 1. Paraoanu Aranka (Femina) 1. Balázs Zoltán (futsal, Székelyudvarhely) 3.

Lovassport:   Lázár Vilmos (Lázár Lovaspark) 4.

Műugrás: Hajnal András (Szolnoki HSE) 3. Barta Nóra (BVSC) 7.

Ökölvívás: Bedák Pál (Kispest SE) 2. Csík Mónika (Nyíregyházi VSC) 1.

Öttusa: Horváth Viktor (Alba Volán) 3. Vörös Zsuzsanna (Alba Volán) 9.

Röplabda: Kántor Sándor (Kométa Kaposvár) 7. Erdősné Balogh Erika (Nyíregyháza) 4. Koch Róbert, ifj. Nagy Péter (strandröplabda) 1. Józsa Zsuzsanna, Dambendzet Nathalie (strandröplabda) 1.

Sakk: Lékó Péter (Lékó Péter SE) 10.  Polgár Judit (Nagykanizsa) 12.

Sí: Marosi Attila (alpesi sí, MESE) 2. Berecz Anna (alpesi sí, Full Sport) 2. Pungor Dénes (síugrás, Kőszeg) 2. Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 10. Zámbó Viktória (sífutás, Vasas) 4. Tagscherer Imre (sílövészet, KSI) 8. Szöllősi Kitty (sílövészet, Miskolci Honvéd) 1. 

Sportlövészet: Sidi Péter (Komáromi VLK) 4. Krzyzewsky Beáta (Angyalföldi PLE) 1.

Súlyemelés: Lerch Zsolt (Diósgyőri SC) 1. Bazsó Bianka (Haladás VSE) 1.

Szumó: Bárdosi Sándor (Dunakanyar SE) 1. Kálló Gyöngyi (Leányfalu) 6. 

Tájfutás:  Makrai Éva (Zalaegerszegi TFC) 4. Kovács Ádám (Egri TE) 2.

Teke: Kiss Norbert (Ferroép Szeged TE) 2. Drajkó Gabriella (BKV Előre SC) 1. 

Tenisz: Bardóczky Kornél (HÓD TC) 4. Szávay Ágnes (Vasas) 1.

Tollaslabda: Tóth Henrik (DEAC) 2. Ádám Krisztina (Rosco SE) 3.

Torna: Berki Krisztián (UTE) 2. Böczögő Dorina (Hungarotel TC) 1. Vass Dóra (rg, Óbuda SE) 1. Tyeklár Ramon (aerobik, TFSE) 1. Sifter Tímea (aerobik, BHSE) 1. Juhász Zsolt (gumiasztal, UTE) 1. Szabó Andrea (gumiasztal, SZHSE) 1.

Triatlon: Lipták Tamás (DSC-DSI) 4.  Szabó Zita (DSC-DSI) 1. 

Úszás: Szepesi Nikolett (Kőbánya SC) 1. Cseh László (Kőbánya SC) 4.  Gercsák Csaba (nyíltvízi, Jövő SC-II. kerület) 1. Kovács Rita (nyíltvízi, Nyíregyházi TFSE) 1.

Vívás: Kulcsár Krisztián (Honvéd) 1. Mohamed Aida (MTK) 4.

Vízilabda: Varga Dániel (Vasas) 1.  Stieber Mercedesz (Fiorentina) 6.

2019.07.11 21:24:49

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Ezüstérmeseink viszont tökéletesen megtestesítették az ókori görög és az ebből fakadó coubertini ideáltípust.

2019.07.09 08:55:30

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2019.07.06 22:13:17

Egyéb egyéni BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Murphy után szabadon: a strandsportok szinte törvényszerűen fejlődnek a szervezettségnek és az eredménycentrikusságnak arra a fokára, ahol elveszítik eredendő lényegüket, bájukat, vonzerejüket.

2019.07.04 23:44:23

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. A NOB ma már nem is engedné, hogy a játékokat brutális gigaberuházások megvalósítására használják.

2019.07.03 09:36:25

Egyéb egyéni CSILLAG PÉTER

Szembeötlő személyességgel emlékezett meg a KEAC 1903 őszén a 45 évesen elhunyt szobrászművészről.