Nemzetisport.hu nyomtatott 2005.11.17 16:30 Frissítve: 2012.02.22 02:46

Torna: Kertész Aliz hetvenéves

Kertész Alíz olimpiai bajnok tornásznő ma ünnepli 70. születésnapját. A Bp. Postásban kezdte, a Bp. Honvédban folytatta versenyzői pályafutását. Húszesztendős sem volt, amikor (1954-ben) a római vb-n a győztes kéziszercsapat és az összetett versenyben második helyen végző együttes tagja volt.
Melbourne-ben az olimpiai arany- és ezüstérme mellé felemás korláton hatodik helyet szerzett. Edzőként irányította a KSI női szakágát, majd a válogatott edzője lett, végül a tudományegyetemen tanított. Jelenleg kondicionáló tanfolyamokat vezet.